Укр Рус

Господарський процесуальний кодекс України
Стаття 7. Порядок і строки розгляду претензіїСт. 7 ГПКУ від 06.11.1991 № 1798-XIIПретензія розглядається в місячний строк, який обчислюється з дня одержання претензії.

В тих випадках, коли обов'язковими для обох сторін правилами або договором передбачено право перепровірки забракованої продукції (товарів) підприємством-виготовлювачем, претензії, пов'язані з якістю та комплектністю продукції (товарів), розглядаються протягом двох місяців.

Якщо до претензії не додано всі документи, необхідні для її розгляду, вони витребуються у заявника із зазначенням строку їх подання, який не може бути менше п'яти днів, не враховуючи часу поштового обігу. При цьому перебіг строку розгляду претензії зупиняється до одержання витребуваних документів чи закінчення строку їх подання. Якщо витребувані документи у встановлений строк не надійшли, претензія розглядається за наявними документами.

При розгляді претензії підприємства та організації в разі необхідності повинні звірити розрахунки, провести судову експертизу або вчинити інші дії для забезпечення досудового врегулювання спору.

Підприємства та організації, що одержали претензію, зобов'язані задовольнити обгрунтовані вимоги заявника.

{ Стаття 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2705-IV від 23.06.2005 }

Стаття 1 ...5 6 7 8 10 ...129 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Господарський процесуальний кодекс України від 06.11.1991 № 1798-XII 

Рекомендовані сторінки

Господарський процесуальний кодекс України Стаття 8. Повідомлення заявника про результати розгляду претензії Господарський процесуальний кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Стаття 10. Досудове врегулювання розбіжностей, що виникають під час укладення господарських договорів Господарський процесуальний кодекс України Стаття 5. Основні положення досудового врегулювання господарського спору Господарський процесуальний кодекс України Стаття 6. Порядок пред'явлення претензіїДодати коментар до ст.7 ГПКУ від 06.11.1991 № 1798-XII