Укр Рус
< Кодекс адміністративного судочинства України

Кодекс адміністративного судочинства України
Стаття 108. Залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заявиСт. 108 КАС від 06.07.2005 № 2747-IV
1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

 

2. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

 

3. Позовна заява повертається позивачеві, якщо:

 

1) позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху;

 

2) позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання;

 

3) позовну заяву подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності;

 

4) позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи;

 

5) у провадженні цього або іншого адміністративного суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;

 

6) справа не підсудна цьому адміністративному суду;

 

7) якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, подано суб'єктом владних повноважень до закінчення строку, передбаченого частиною п'ятою статті 99 цього Кодексу.

 

4. Копія ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

 

5. Ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви можуть бути оскаржені особою, яка подала позовну заяву.

 

6. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.


Стаття 1 ...106 107 108 109 110 ...Розділ 

Перейти до статті