Укр Рус

Кримінальний кодекс України
Стаття 39. Крайня необхідністьСт. 39 ККУ1. Не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.

2. Перевищенням меж крайньої необхідності є умисне заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо така шкода є більш значною, ніж відвернена шкода.

3. Особа не підлягає кримінальній відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності, якщо внаслідок сильного душевного хвилювання, викликаного небезпекою, що загрожувала, вона не могла оцінити відповідність заподіяної шкоди цій небезпеці.

Стаття 1 ...37 38 39 40 41 ...447 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Кримінальний кодекс України 

Рекомендовані сторінки

Кримінальний кодекс України Стаття 40. Фізичний або психічний примус Кримінальний кодекс України Стаття 41. Виконання наказу або розпорядження Кримінальний кодекс України Кримінальний кодекс України Стаття 38. Затримання особи, що вчинила злочин Кримінальний кодекс України Стаття 36. Необхідна оборонаДодати коментар до ст.39 ККУ