Укр Рус

Кримінальний кодекс України
Стаття 66. Обставини, які пом'якшують покаранняСт. 66 ККУ1. При призначенні покарання обставинами, які його пом'якшують, визнаються:

1) з'явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину;

2) добровільне відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди;

2-1) надання медичної або іншої допомоги потерпілому безпосередньо після вчинення злочину;

3) вчинення злочину неповнолітнім;

4) вчинення злочину жінкою в стані вагітності;

5) вчинення злочину внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних чи інших обставин;

6) вчинення злочину під впливом погрози, примусу або через матеріальну, службову чи іншу залежність;

7) вчинення злочину під впливом сильного душевного хвилювання, викликаного неправомірними або аморальними діями потерпілого;

8) вчинення злочину з перевищенням меж крайньої необхідності;

9) виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації, поєднане з вчиненням злочину у випадках, передбачених цим Кодексом.

2. При призначенні покарання суд може визнати такими, що його пом'якшують, і інші обставини, не зазначені в частині першій цієї статті.

3. Якщо будь-яка з обставин, що пом'якшує покарання, передбачена в статті Особливої частини цього Кодексу як ознака злочину, що впливає на його кваліфікацію, суд не може ще раз враховувати її при призначенні покарання як таку, що його пом'якшує.

{ Стаття 66 із змінами, внесеними згідно із Законом N 270-VI від 15.04.2008 }

Стаття 1 ...64 65 66 67 68 ...447 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Кримінальний кодекс України 

Рекомендовані сторінки

Кримінальний кодекс України Стаття 67. Обставини, які обтяжують покарання Кримінальний кодекс України Стаття 68. Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті Кримінальний кодекс України Стаття 69. Призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом Кримінальний кодекс України Кримінальний кодекс України Стаття 69-1. Призначення покарання за наявності обставин, що пом'якшують покаранняДодати коментар до ст.66 ККУ