Укр Рус

Про банкрутство
Стаття 51. Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власникомСт. 51 ЗУ Про банкрутство вiд 14.05.1992 № 2343-XII1. Якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника .

2. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора, здійснює офіційне оприлюднення ухвали про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії незалежно від наявності в нього ліцензії.

{ Частина друга статті 51 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3795-VI від 22.09.2011 }

3. Кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня офіційного оприлюднення ухвали про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

{ Частина третя статті 51 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3795-VI від 22.09.2011 }

4. У разі, якщо справу про банкрутство порушено за заявою власника майна боржника , яка подана до створення ліквідаційної комісії , розгляд справи про банкрутство здійснюється без урахування особливостей, передбачених цією статтею.

5. Невиконання вимог, передбачених частиною першою цієї статті, є підставою для відмови у внесенні запису про ліквідацію юридичної особи в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України.

6. Власник майна боржника , керівник боржника, голова ліквідаційної комісії , які допустили порушення вимог частини першої цієї статті, несуть солідарну відповідальність по незадоволених вимогах за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, сплати, податків і зборів боржника.

{ Частина шоста статті 51 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3108-IV від 17.11.2005, N 2464-VI від 08.07.2010 }

Стаття 1 ...49 50 51 52 53 Прикінцеві положення 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом вiд 14.05.1992 № 2343-XII