Укр Рус

Про благодійну діяльність та благодійні організації
Стаття 6. Благодійна пожертва. Благодійний грантСт. 6 ЗУ Про благодійну діяльність та благодійні організації від 05.07.2012 № 5073-VI1. Благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до цього Закону.

Договір про благодійну пожертву валютних цінностей не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

2. Благодійним грантом визнається цільова допомога у формі валютних цінностей, яка має бути використана бенефіціаром протягом строку, визначеного благодійником.

Суми валютних цінностей благодійного гранту, цільове використання яких не відбулося протягом строку, визначеного благодійником, підлягають поверненню благодійнику як поворотна фінансова допомога.

До благодійних грантів застосовуються положення про благодійні пожертви, якщо інше не визначено законом.

3. Благодійна пожертва, бенефіціаром якої є благодійна організація або інша юридична особа, може надаватися з однією чи кількома відкладальними або скасувальними обставинами, які не повинні суперечити законам України або порушувати права третіх осіб.

4. Благодійна пожертва може надаватися бенефеціарам, визначеним на конкурсних засадах благодійником або уповноваженими ним особами. Умовами конкурсу можуть визначатися дії, які бенефіціар має виконати на користь третіх осіб, крім тих, які пов’язані з благодійником.

5. Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви можлива за згодою благодійника або його правонаступників, а також на підставі рішення суду чи в інших випадках, визначених законом або правочином благодійника.

6. Благодійник або уповноважені ним особи мають право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної пожертви, у тому числі на користь третіх осіб.

7. Благодійники або їх правонаступники мають право у встановленому цим Законом порядку змінити бенефіціарів благодійної пожертви у разі порушення цілей, строків та порядку використання такої пожертви або її частини.

Стаття 1 ...4 5 6 7 8 ...27 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про благодійну діяльність та благодійні організації від 05.07.2012 № 5073-VI 

Рекомендовані сторінки

Наказ МВС № 1077 від 22.11.2012 Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів Про благодійну діяльність та благодійні організації Стаття 7. Публічний збір благодійних пожертв Про благодійну діяльність та благодійні організації Стаття 8. Благодійні сервітути Про благодійну діяльність та благодійні організаціїДодати коментар до ст.6 ЗУ Про благодійну діяльність та благодійні організації від 05.07.2012 № 5073-VI