Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
Стаття 1. Право на державну соціальну допомогуСт. 1 ЗУ Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам від 16.11.2000 № 2109-III


Чинний зі змінами. Перевірено 19.01.2018


Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років. ( Частина перша статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1579-IV від 04.03.2004 )

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, з питань сім’ї та дітей, організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.
{ Статтю 1 доповнено новою частиною згідно із Законом N 5462-VI від 16.10.2012 }

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України з одночасним роз'ясненням інвалідам з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.
( Частина статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1220-IV від 02.10.2003 )

Перелік медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років, визначається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до цього Закону або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам". При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам") і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.
{ Частина статті 1 в редакції Закону N 2457-IV від 03.03.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 1836-VIII від 07.02.2017 }


Стаття 1 2 3 ...Прикінцеві положення

Перейти до статті