Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 20 ЗУ Про іпотечне кредитування та іпотечні сертифікати від 19.06.2003 № 979-IV


Чинний зі змінами. Перевірено 20.04.2018

Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати Стаття 20. Операції з сертифікатами

Розміщення сертифікатів здійснюється шляхом проведення відкритого продажу. від 15.12.2005 )

Сертифікати підлягають вільному обігу.

Обслуговування обігу сертифікатів, у тому числі депозитарну діяльність щодо цих цінних паперів, здійснює обраний емітентом або управителем банк, який обслуговує іпотечні активи, в Національній депозитарній системі відповідно до законодавства України. від 15.12.2005 )

Розрахунковим банком щодо операцій з іпотечними сертифікатами має бути банк, обраний емітентом.

Оплата сертифікатів при їх розміщенні здійснюється тільки грошовими коштами.

Юридичні та фізичні особи мають право купувати та продавати сертифікати за ринковою ціною та здійснювати з ними інші операції, що не суперечать інформації про випуск сертифікатів та вимогам закону.

Сертифікати, випущені одним емітентом, можуть підлягати конвертації, якщо це передбачено інформацією про випуск сертифікатів.

Конвертація сертифікатів здійснюється емітентом шляхом вилучення з обігу сертифікатів одного випуску, їх анулювання та обміну на сертифікати іншого випуску. Конвертації також підлягають цінні папери, випущені емітентом з метою придбання права вимоги за договорами про іпотечний кредит, забезпеченими іпотекою, які були в обігу до набрання чинності цим Законом.

Облік та перехід прав власності за іпотечними сертифікатами здійснюється відповідно до Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" . Сертифікати можуть бути передані власнику тільки після повної оплати їх вартості. від 15.12.2005 )

Договори щодо сертифікатів не підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню.
Стаття 1 ...18 19 20 21 22 ...Прикінцеві положення

Перейти до статті