Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 24 ЗУ Про міжнародне приватне право від 23.06.2005 № 2709-IV


Чинний зі змінами. Перевірено 18.06.2018

Про міжнародне приватне право
Стаття 24. Опіка та піклування

1. Встановлення і скасування опіки та піклування над малолітніми, неповнолітніми, недієздатними особами, особами, цивільна дієздатність яких обмежена, регулюються особистим законом підопічного.

2. Обов'язок опікуна прийняти опікунство визначається особистим законом особи, яка призначається опікуном .

3. Відносини між опікуном та особою, яка перебуває під опікою , визначаються правом держави, орган якої призначив опікуна . Якщо особа, яка перебуває під опікою , проживає в Україні, застосовується право України, якщо воно є більш сприятливим для цієї особи.

4. Опіка , встановлена над громадянами України, які проживають за межами України, визнається дійсною в Україні, якщо проти встановлення опіки або проти її визнання немає законних заперечень відповідної консульської установи або дипломатичного представництва України.

5. Щодо особи, яка не є громадянином України і перебуває в Україні, або її майна, що знаходиться на території України, у разі потреби в інтересах опіки чи піклування можуть бути вжиті заходи для захисту прав та охорони майна відповідно до права України. Про це невідкладно сповіщається дипломатичне представництво або консульська установа держави, громадянином якої є відповідна особа.
Стаття 1 ...22 23 24 25 26 ...Прикінцеві положення

Перейти до статті