Укр Рус

Про міжнародне приватне право
Стаття 24. Опіка та піклуванняСт. 24 ЗУ Про міжнародне приватне право від 23.06.2005 № 2709-IV1. Встановлення і скасування опіки та піклування над малолітніми, неповнолітніми, недієздатними особами, особами, цивільна дієздатність яких обмежена, регулюються особистим законом підопічного.

2. Обов'язок опікуна прийняти опікунство визначається особистим законом особи, яка призначається опікуном .

3. Відносини між опікуном та особою, яка перебуває під опікою , визначаються правом держави, орган якої призначив опікуна . Якщо особа, яка перебуває під опікою , проживає в Україні, застосовується право України, якщо воно є більш сприятливим для цієї особи.

4. Опіка , встановлена над громадянами України, які проживають за межами України, визнається дійсною в Україні, якщо проти встановлення опіки або проти її визнання немає законних заперечень відповідної консульської установи або дипломатичного представництва України.

5. Щодо особи, яка не є громадянином України і перебуває в Україні, або її майна, що знаходиться на території України, у разі потреби в інтересах опіки чи піклування можуть бути вжиті заходи для захисту прав та охорони майна відповідно до права України. Про це невідкладно сповіщається дипломатичне представництво або консульська установа держави, громадянином якої є відповідна особа.

Стаття 1 ...22 23 24 25 26 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про міжнародне приватне право від 23.06.2005 № 2709-IV 

Рекомендовані сторінки

Про міжнародне приватне право Стаття 25. Особистий закон юридичної особи Про міжнародне приватне право Стаття 26. Цивільна правоздатність та дієздатність юридичної особиДодати коментар до ст.24 ЗУ Про міжнародне приватне право від 23.06.2005 № 2709-IV