Укр Рус

Про оборону України
Стаття 17. Права та обов'язки громадян України у сфері оборониСт. 17 ЗУ Про оборону УкраїниЗахист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
 
Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
 
Громадяни проходять військову службу та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.
 
Громадяни, які проходять державну військову службу у Збройних Силах України, при виконанні обов'язків служби носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються законом військові звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом.
 
В умовах воєнного стану відповідно до закону допускається примусове вилучення приватного майна та відчуження об'єктів права приватної власності громадян з наступним повним відшкодуванням їх вартості у порядку та терміни, встановлені Кабінетом Міністрів України.
 
Громадяни України в установленому законом порядку можуть створювати громадські організації для сприяння зміцненню оборони держави.

Стаття 1 ...15 16 17 18 19 20 

Перейти до статті