Укр Рус

Про охорону праці
Стаття 9. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров'я працівників або у разі їх смертіСт. 9 ЗУ Про охорону праці вiд 14.10.1992 № 2694-XIIВідшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" .

Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснювати потерпілим та членам їх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору.

За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності або до встановлення стійкої втрати професійної працездатності. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи проводяться його навчання і перекваліфікація, а також працевлаштування відповідно до медичних рекомендацій.

Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у порядку, встановленому законом. від 17.11.2005 )

Стаття 1 ...7 8 9 10 11 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про охорону праці вiд 14.10.1992 № 2694-XII 

Рекомендовані сторінки

Про охорону праці Стаття 10. Охорона праці жінок Про охорону праці Стаття 11. Охорона праці неповнолітніх Про охорону праці Про охорону праці Стаття 7. Право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці Про охорону праці Стаття 13. Управління охороною праці та обов'язки роботодавцяДодати коментар до ст.9 ЗУ Про охорону праці вiд 14.10.1992 № 2694-XII