Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України

< Про попереднє ув'язнення

Про попереднє ув'язнення
Стаття 15. Заходи стягнення, що застосовуються до осіб, взятих під варту Ст. 15 ЗУ Про попереднє ув'язнення від 30.06.1993 № 3352-XII


Чинний зі змінами. Перевірено 04.01.2018

До осіб, взятих під варту, які порушують вимоги режиму, адміністрація місця попереднього ув'язнення може застосовувати такі заходи стягнення:

попередження або догану;

позачергове залучення до прибирання приміщення.


{ Абзац четвертий частини першої статті 15 виключено на підставі Закону N 2377-IV від 20.01.2005 }

  { Частину другу статті 15 виключено на підставі Закону N 2377-IV від 20.01.2005 }

  Особи, взяті під варту, які злісно порушують вимоги режиму, за мотивованою постановою начальника місця попереднього ув'язнення можуть бути поміщені до карцеру на строк до десяти діб, а неповнолітні - на строк до п'яти діб. Поміщення до карцеру не повинно поєднуватися з погіршенням встановлених норм харчування.

Вагітні жінки і жінки, які мають при собі дітей, поміщенню до карцеру не підлягають.

Застосовувані до взятих під варту заходи стягнення мають відповідати тяжкості і характеру провини. Не допускається застосування заходів, що навмисно завдають особам, яких тримають під вартою, фізичних чи моральних страждань або принижують людську гідність.

Стягнення може бути накладено у строк, що не перевищує десяти діб з дня виявлення проступку, а якщо у зв'язку з проступком проводилась перевірка, то з дня її завершення, але не пізніш як через шість місяців з дня вчинення проступку.

Накладене стягнення виконується негайно або не пізніше одного місяця з дня його винесення.

Стаття 1 ...13 14 15 16 17 ...22

Перейти до статті