Укр Рус

Про правовий режим надзвичайного стану
Стаття 5. Порядок введення надзвичайного стану Ст. 5 ЗУ Про правовий режим надзвичайного стану від 16.03.2000 № 1550-III
Надзвичайний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента України.

До введення надзвичайного стану за підставами, передбаченими пунктами 2-7 частини другої статті 4 цього Закону, Президент України звертається через засоби масової інформації або в інший спосіб до груп осіб, організацій, установ, які є ініціаторами чи учасниками дій, що можуть бути приводом для запровадження надзвичайного стану, з вимогою припинити свої протиправні дії протягом встановленого у зверненні строку і попередженням про можливість введення надзвичайного стану.

За умов, що вимагають невідкладних заходів для врятування населення або недопущення загибелі людей, надзвичайний стан може бути введено без попередження.

Пропозиції щодо введення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях Президентові України подає Рада національної безпеки і оборони України. В разі необхідності введення надзвичайного стану з підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 4 цього Закону, пропозиції щодо його введення подає Кабінет Міністрів України.

Введення надзвичайного стану на території Автономної Республіки Крим або в окремих її місцевостях може ініціювати Верховна Рада Автономної Республіки Крим.


Стаття 1 ...3 4 5 6 7 ...34 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про правовий режим надзвичайного стану від 16.03.2000 № 1550-III 

Рекомендовані сторінки

Про правовий режим надзвичайного стану Стаття 7. Строк дії надзвичайного стану Додати коментар до ст.5 ЗУ Про правовий режим надзвичайного стану від 16.03.2000 № 1550-III