Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Про природно-заповідний фонд України
Стаття 18. Структура території та особливості управління біосферними заповідникамиСт. 18 ЗУ Про природно-заповідний фонд України від 16.06.1992 № 2456-XII


Чинний зі змінами. Перевірено 19.01.2018


Для біосферних заповідників установлюється диференційований режим охорони, відтворення та використання природних комплексів згідно з функціональним зонуванням:

заповідна зона - включає території, призначені для збереження і відновлення найбільш цінних природних та мінімально порушених антропогенними факторами природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу; її режим визначається відповідно до вимог, встановлених для природних заповідників;

буферна зона - включає території, виділені з метою запобігання негативного впливу на заповідну зону господарської діяльності на прилеглих територіях; її режим визначається відповідно до вимог, встановлених для охоронних зон природних заповідників;

зона антропогенних ландшафтів - включає території традиційного землекористування, лісокористування, водокористування, місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності; в ній забороняється мисливство. { Абзац четвертий частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010 }
{ Частина перша статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1287-XIV від 14.12.99 }

У межах території біосферних заповідників можуть виділятися зони регульованого заповідного режиму, до складу яких включаються регіональні ландшафтні парки, заказники, заповідні урочища з додержанням вимог щодо їх охорони, встановлених цим Законом.

Зонування території біосферних заповідників проводиться відповідно до проекту організації території біосферного заповідника та охорони його природних комплексів.
{ Статтю 18 доповнено новою частиною згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010 }

У проекті організації території біосферного заповідника та охорони його природних комплексів визначаються та обґрунтовуються заходи щодо провадження природоохоронної, науково-дослідної, рекреаційної, господарської діяльності відповідно до законодавства і міжнародних договорів.
{ Статтю 18 доповнено новою частиною згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010 }

Проекти організації території біосферних заповідників та охорони їх природних комплексів розробляються спеціалізованими проектними організаціями і затверджуються центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища.
{ Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом N 1287-XIV від 14.12.99 }

Забороняється проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні біосферних заповідників.
{ Статтю 18 доповнено частиною шостою згідно із Законом N 323-VIII від 09.04.2015 }


Стаття 1 ...16 17 18 19 20 ...Прикінцеві положення

Перейти до статті