Укр Рус

Про природно-заповідний фонд України
Стаття 7. Землі природно-заповідного фондуСт. 7 ЗУ Про природно-заповідний фонд України від 16.06.1992 № 2456-XII
Землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Землі природно-заповідного фонду України, а також землі територій та об'єктів, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську цінність і є відповідно до статті 6 цього Закону об'єктами комплексної охорони, належать до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення.

{ Частина друга статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010 }

На землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

{ Частина третя статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI від 21.01.2010 }

Межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

На використання земельної ділянки або її частини в межах природно-заповідного фонду може бути встановлено обмеження в обсязі, передбаченому законом або договором. Обмеження підлягає державній реєстрації і діє протягом строку, встановленого законом або договором.

Завдані внаслідок обмеження у землекористуванні втрати відшкодовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

{ Частина шоста статті 7 в редакції Закону N 1826-VI від 21.01.2010 } { Стаття 7 в редакції Закону N 1377-IV від 11.12.2003 }


Стаття 1 ...5 6 7 8 9 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті