Укр Рус

Про судоустрій і статус суддів
Стаття 138. Пенсія або довічне грошове утримання судді у відставціСт. 138 ЗУ Про судоустрій вiд 07.07.2010 № 2453-VI1. Судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу" або, за його вибором, щомісячне довічне грошове утримання.

2. Суддя у відставці, який не досяг пенсійного віку, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею пенсійного віку за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу" .

{ Частина друга статті 138 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2756-VI від 02.12.2010 }

3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.

4. У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок.

5. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку , одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання суддям загальної юрисдикції виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів державного бюджету, за винятком суддів Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, яким грошове утримання виплачується цими судами.

{ Частина п'ята статті 138 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2856-VI від 23.12.2010 }

Стаття 1 ...136 137 138 139 140 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про судоустрій і статус суддів вiд 07.07.2010 № 2453-VI 

Рекомендовані сторінки

Скачать Закон України Про судоустрій і статус суддів Про судоустрій і статус суддів Стаття 138. Пенсія або довічне грошове утримання судді у відставці Про загальнообов язкове державне пенсійне страхування Стаття 37. Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника Про судоустрій і статус суддів Стаття 131. Стаж роботи судді Про судоустрій і статус суддів Прикінцеві положення