Укр Рус

Про заставу
Стаття 20. Звернення стягнення на заставлене майноСт. 20 ЗУ Про заставу від 02.10.1992 № 2654-XIIЗаставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.

У разі ліквідації юридичної особи заставодавця заставодержатель набуває право звернення стягнення на заставлене майно незалежно від настання строку виконання зобов'язання, забезпеченого заставою. { Частина друга статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом N 997-V від 27.04.2007 }

При частковому виконанні боржником забезпеченого заставою зобов'язання застава зберігається в початковому обсязі.

Якщо предмет одного договору застави складають дві або більше речей , стягнення може бути звернено на всі ці речі або на будь-яку з речей за вибором заставодержателя. Якщо заставодержатель зверне стягнення на одну річ , він зберігає право наступного стягнення на інші речі , що складають предмет застави.

До третьої особи, яка задовольнила в повному обсязі вимоги заставодержателя, переходить разом з правом вимоги забезпечена нею застава у встановленому законодавством порядку.

Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави. Звернення стягнення на заставлене майно державного підприємства якого є у державній власності) здійснюється за рішенням суду. від 15.05.2003 )

Реалізація заставленого майна, на яке звернено стягнення, провадиться державним виконавцем на підставі виконавчого листа суду або наказу господарського суду, або виконавчого напису нотаріусів у встановленому порядку, якщо інше не передбачено цим Законом чи договором. від 19.10.2000, N 762-IV від 15.05.2003 )

Стаття 1 ...18 19 20 21 22 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті


Рекомендовані сторінки

Ломбардна операція