Укр Рус

Цивільний кодекс України
Стаття 362. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власностіСт. 362 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.

4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.

До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.

5. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.

Стаття 1 ...360 361 362 363 364 ...1308 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV 

Рекомендовані сторінки

Цивільний кодекс України Стаття 363. Момент переходу частки у праві спільної часткової власності до набувача за договором Цивільний кодекс України Стаття 364. Виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності Цивільний кодекс України Стаття 360. Утримання майна, що є у спільній частковій власності Цивільний кодекс України Стаття 361. Право співвласника розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності Цивільний кодекс УкраїниДодати коментар до ст.362 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV