Укр Рус

Цивільний кодекс України
Стаття 92. Цивільна дієздатність юридичної особиСт. 92 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV1. Юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.

2. У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільних прав та обов'язків і здійснювати їх через своїх учасників.

3. Орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.

У відносинах із третіми особами обмеження повноважень щодо представництва юридичної особи не має юридичної сили, крім випадків, коли юридична особа доведе, що третя особа знала чи за всіма обставинами не могла не знати про такі обмеження.

4. Якщо члени органу юридичної особи та інші особи, які відповідно до закону чи установчих документів виступають від імені юридичної особи, порушують свої обов'язки щодо представництва, вони несуть солідарну відповідальність за збитки, завдані ними юридичній особі.

Стаття 1 ...90 91 92 93 94 ...1308 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV 

Рекомендовані сторінки

Цивільний кодекс України Стаття 93. Місцезнаходження юридичної особи Цивільний кодекс України Стаття 94. Особисті немайнові права юридичної особи Цивільний кодекс України Цивільний кодекс України Стаття 96. Відповідальність юридичних осіб Цивільний кодекс України Стаття 95. Філії та представництваДодати коментар до ст.92 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV