Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. ЗУ Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведен від 21.02.2014 № 743-VII


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019


Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України
Прикінцеві та перехідні положення

1. Визнати такими, що втратили чинність:

 

Закон України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 19 грудня 2013 року № 712-VII;

 

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 16 січня 2014 року № 731-VII;

 

Закон України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 29 січня 2014 року № 737-VII.

 

2. Генеральному прокуророві України невідкладно, але не пізніше наступного дня за днем набрання чинності цим Законом, дати доручення прокурорам нижчого рівня, які здійснюють процесуальне керівництво досудовими розслідуваннями, внести клопотання до судів, у межах територіальної юрисдикції яких здійснюється досудове розслідування, про звільнення від кримінальної відповідальності, а також від покарання осіб, зазначених у статтях 1 і 2 цього Закону, а також вчиняти процесуальні дії та приймати процесуальні рішення щодо закриття кримінальних проваджень, передбачених у статті 3 цього Закону.

 

Прокурорам невідкладно, з наступного дня за днем набрання чинності цим Законом, внести клопотання до судів, у межах територіальної юрисдикції яких здійснюється досудове розслідування, про звільнення від кримінальної відповідальності, а також від покарання осіб, зазначених у статтях 1 і 2 цього Закону, а також вчиняти процесуальні дії та приймати процесуальні рішення щодо закриття кримінальних проваджень, передбачених у статті 3 цього Закону.

 

Судам невідкладно, але не пізніше наступного дня з дня надходження клопотання підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), засудженого, його захисника, законного представника, особи, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, або прокурора про звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності, а також від покарання осіб, зазначених у статтях 1 і 2 цього Закону, здійснювати його розгляд.

 

3. Органам влади та їх посадовим (службовим) особам, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності забороняються дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності осіб за їх участь у масових акціях протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року і тривали до дня набрання чинності цим Законом.

 

4. Положення цього Закону поширюються на кримінальне провадження, відомості про яке були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013110100018056 6 грудня 2013 року відносно Смалія Віктора Миколайовича, 25 серпня 1976 року народження, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 15, статтею 377 Кримінального кодексу України, та на кримінальне провадження, яке було відкрито відносно Луценка Юрія Віталійовича, 14 грудня 1964 року народження, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 110 Кримінального кодексу України.

 

5. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Стаття 1 ...9 10 Прикінцеві та перехідні положення

Перейти до статті