Постанова КМУ № 1033-2012-п від 05.11.2012 Деякі питання надання у 2012 році державних гарантій для забезпечення виконання зобов’язань Державної іпотечної установи та Державного агентства автомобільних доріг
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 листопада 2012 р. № 1033
Київ
Деякі питання надання у 2012 році державних гарантій для забезпечення виконання зобов’язань Державної іпотечної установи та Державного агентства автомобільних доріг
Відповідно до статті 6 Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та умови надання у 2012 році державної гарантії для забезпечення виконання зобов’язань Державної іпотечної установи, що додаються.
2. Уповноважити Міністра фінансів підписати документ щодо надання державної гарантії у сумі до 2000000 тис. гривень для забезпечення виконання зобов’язань Державної іпотечної установи за умови виконання зазначеною Установою вимог, передбачених у затверджених цією постановою Порядку та умовах.
3. У пункті 2 Порядку та умов надання у 2012 році державних гарантій для забезпечення виконання зобов’язань Державного агентства автомобільних доріг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2012 р. № 393 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 38, ст. 1425), цифри “5,9” замінити цифрами “4,295”.
Прем"єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 листопада 2012 р. № 1033
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання у 2012 році державної гарантії для забезпечення виконання зобов’язань Державної іпотечної установи
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання у 2012 році державної гарантії для забезпечення виконання зобов’язань за запозиченнями, що здійснюються Державною іпотечною установою (далі - Установа).
2. Державна гарантія для забезпечення виконання зобов’язань за запозиченнями Установи (далі - державна гарантія) надається у сумі, що не перевищує 2000000 тис. гривень.
3. Строк дії державної гарантії не перевищує строку виконання основного зобов’язання за запозиченнями, що здійснюються Установою.
4. Установа вносить до державного бюджету у строк, передбачений проспектом емісії для сплати процентів за запозиченнями, плату за надання державної гарантії у розмірі 0,01 відсотка річних залишку суми гарантійних зобов’язань.
5. Установа використовує запозичення відповідно до мети та предмета діяльності, що передбачені Статутом Установи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. № 768 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 55, ст. 1916).
6. Виконання зобов’язання Установи перед державою забезпечується у розмірі не менше ніж 100 відсотків суми наданої державної гарантії, зокрема правами вимоги Установи за іпотечними житловими кредитами та за кредитами, наданими нею банкам та небанківським фінансовим установам, які провадять діяльність з надання забезпечених іпотекою кредитів (далі – іпотечні кредитори).
7. Для надання державної гарантії Установа подає Мінфіну такі документи:
1) проспект емісії облігацій Установи;
2) інформацію про досвід Установи з кредитування та рефінансування іпотечних кредиторів і детальний план освоєння запозичень;
3) інформацію про рух грошей Установи протягом виконання основного зобов’язання за запозиченнями;
4) інші документи за обґрунтованою вимогою Мінфіну.
8. Мінфін після розгляду документів, зазначених у пункті 7 цих Порядку та умов, укладає з Установою договір про погашення заборгованості Установи перед державою за виконання гарантійних зобов’язань, в якому передбачається, зокрема, обов’язок Установи:
1) погоджувати з Мінфіном операції з рефінансування іпотечних кредиторів у разі наявності простроченої заборгованості за облігаціями, випущеними під державні гарантії, чи заборгованості з відшкодування витрат державного бюджету, пов’язаних з виконанням державою гарантійних зобов’язань;
2) подавати Мінфіну інформацію, необхідну для нарахування плати за надання державної гарантії.