Постанова КМУ № 104-2013-п від 13.02.2013 Про затвердження Порядку списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, на суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 13 лютого 2013 р. № 104
Київ

Про затвердження Порядку списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, на суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу

Відповідно до частини восьмої статті 1 Закону України “Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну “Укроборонпром” та забезпечення їх стабільного розвитку” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, на суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу, що додається.

Прем"єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 26



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 лютого 2013 р. № 104

ПОРЯДОК
списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, на суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу

1. Цей Порядок визначає механізм списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду України, пов’язаних з виплатою пенсій, на суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу.

2. Пенсійний фонд України на підставі даних головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі щодо сум списаної заборгованості державних підприємств оборонно-промислового комплексу, в тому числі казенних підприємств, які включені до складу Державного концерну “Укроборонпром” (далі - підприємства оборонно-промислового комплексу), складає довідку про суми списаної заборгованості таких підприємств.

У зазначеній довідці відображаються суми списаної заборгованості в розрізі видів платежів, а саме заборгованість із сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування; внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) у розрізі розмірів (у тому числі частини єдиного внеску, що підлягає розподілу на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування); з відшкодування пільгових пенсій (у тому числі витрат на їх доставку); наукових пенсій; накладених (нарахованих) сум штрафів та пені; суми штрафів та пені, які підлягають (підлягатимуть) накладенню (нарахуванню) станом на 30 жовтня 2012 року.

Сума єдиного внеску, що підлягає розподілу на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, визначається за кожним платником із сум списаної заборгованості згідно з даними згаданих головних управлінь з урахуванням пропорцій розподілу єдиного внеску за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що діяли на день набрання чинності Законом України “Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну “Укроборонпром” та забезпечення їх стабільного розвитку”.

Окремим рядком у довідці про суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу зазначається загальна сума списаної заборгованості таких підприємств із сплати платежів, що спрямовуються до бюджету Пенсійного фонду України.

3. Пенсійний фонд України подає Мінфіну довідку про суми списаної заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу.

4. Мінфін на підставі отриманої від Пенсійного фонду України довідки подає інформацію Казначейству із зазначенням суми та строків списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, шляхом віднесення списаної суми на взаєморозрахунки з державним бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунка.

5. На підставі отриманої інформації Казначейство і Пенсійний фонд України проводять звірення списаної заборгованості за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, та складають акт звірення з відображенням суми заборгованості, яка підлягає списанню.

Акт звірення є підставою для відображення в бухгалтерському обліку та звітності Пенсійним фондом України зменшення сум заборгованості за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, та Казначейством зменшення суми заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка, шляхом віднесення списаної суми на взаєморозрахунки з державним бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунка.

6. Відновлення єдиного казначейського рахунка Казначейство здійснює за рахунок економії видатків державного бюджету шляхом зменшення залишку коштів загального фонду державного бюджету.

Після надходження інформації Мінфіну із зазначенням суми та строків відновлення єдиного казначейського рахунка Казначейство здійснює операцію відновлення єдиного казначейського рахунка.