Постанова КМУ № 217 від 18.06.2014 Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 18 червня 2014 р. № 217
Київ


Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу

Відповідно до статті 19-1 Закону України “Про теплопостачання” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу, що додається.

2. Визначити уповноваженим банком, який обслуговує поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті відповідно до цієї постанови, публічне акціонерне товариство “Державний ощадний банк України”.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 70













ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 червня 2014 р. № 217
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 10 вересня 2014 р. № 444)


ПОРЯДОК
розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу

1. Цей Порядок визначає механізм розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу.

Дія цього Порядку не поширюється на розрахунки, які здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20 “Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій” (Офіційний вісник України, 2005 р., № 2, ст. 88; 2009 р., № 5, ст. 123; 2010 р., № 37, ст. 1257; 2011 р., № 5, ст. 249) та інших нормативно-правових актів щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію.

2. Теплопостачальні організації, що здійснюють продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, для виробництва яких повністю або частково використовується природний газ, куплений у гарантованого постачальника природного газу, та їх структурні підрозділи відкривають у місячний строк з дня набрання чинності постановою, якою затверджено цей Порядок, в уповноваженому банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожиту теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води за категоріями споживачів “населення”, “бюджетні установи”, “інші споживачі” (далі - спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними організаціями).

У разі встановлення для певної категорії споживачів окремих тарифів на теплову енергію, комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води або цін на природний газ, що використовується для виробництва теплової енергії та комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для потреб окремої категорії споживачів, відкривається окремий спеціальний рахунок теплопостачальної організації для зарахування коштів, що надходять за спожиту теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від такої категорії споживачів.

3. Теплогенеруючі організації, які купують природний газ у гарантованого постачальника для виробництва теплової енергії та здійснюють її продаж тільки теплопостачальним організаціям для подальшої реалізації споживачам теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, та їх структурні підрозділи відкривають у місячний строк з дня набрання чинності постановою, якою затверджено цей Порядок, в уповноваженому банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять як плата за вироблену теплову енергію за категоріями споживачів “населення”, “бюджетні установи”, “інші споживачі” (далі - спеціальні рахунки, відкриті теплогенеруючими організаціями), та укладають відповідні договори з теплопостачальними організаціями.

У разі встановлення для певної категорії споживачів окремих тарифів на теплову енергію, комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води або цін на природний газ, що використовується для виробництва теплової енергії та комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для потреб окремої категорії споживачів, відкривається окремий спеціальний рахунок теплогенеруючої організації для зарахування коштів, що надходять за відпущену теплову енергію для такої категорії споживачів.

4. Уповноважений банк протягом п’яти робочих днів після закінчення строку відкриття спеціальних рахунків теплопостачальних і теплогенеруючих організацій подає Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Комісія), за встановленими Комісією формами перелік спеціальних рахунків теплопостачальних і теплогенеруючих організацій, відкритих в установлений строк такими організаціями та їх структурними підрозділами, які за відповідними договорами купують у гарантованого постачальника природний газ для виробництва теплової енергії або купують теплову енергію, для виробництва якої повністю або частково використовується природний газ, закуплений у гарантованого постачальника, для розміщення його на веб-сайті Комісії та використання в роботі. Після закінчення строку відкриття спеціальних рахунків зазначених організацій уповноважений банк також інформує Комісію про зміну (відкриття, закриття) будь-якого спеціального рахунка, відкритого чи закритого теплопостачальною або теплогенеруючою організацією чи її структурним підрозділом, протягом двох робочих днів після зміни (відкриття, закриття) такого спеціального рахунка.

5. Відкриття та закриття спеціальних рахунків теплопостачальних і теплогенеруючих організацій здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Національного банку.

6. Теплопостачальні і теплогенеруючі організації та їх структурні підрозділи інформують споживачів про відкриті в уповноваженому банку спеціальні рахунки для оплати спожитої теплової енергії та наданих комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.

7. Усі категорії споживачів, яким здійснюється продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, сплачують їх вартість шляхом перерахування коштів виключно на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями та їх структурними підрозділами в уповноваженому банку для відповідної категорії споживачів.

У разі коли у платіжному дорученні (касовому документі) споживача теплової енергії або комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води реквізити поточного рахунка одержувача коштів за теплову енергію та/або комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води не відповідають реквізитам спеціального рахунка, відкритого теплопостачальною або теплогенеруючою організацією, банк (підприємство поштового зв’язку або орган Казначейства), що приймає платіжний документ, повертає його без виконання з надісланням відповідного повідомлення споживачеві.

8. Уповноважений банк здійснює перерахування коштів, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями, згідно з реєстром нормативів перерахування коштів, що надходять як плата за теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів та як плата теплопостачальних організацій за вироблену теплогенеруючими організаціями теплову енергію (далі - реєстр нормативів), що затверджується Комісією.

У разі помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, відкритий теплопостачальною або теплогенеруючою організацією, вони повертаються їх власникові за його зверненням шляхом виконання платіжного доручення теплопостачальної або теплогенеруючої організації, що відкрила такий рахунок.

До отримання уповноваженим банком від Комісії першого реєстру нормативів кошти, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями та їх структурними підрозділами, перераховуються уповноваженим банком у повному обсязі на їх звичайні поточні рахунки.

Відповідальність за своєчасне укладення з уповноваженим банком договорів банківського рахунка, відкриття та обслуговування спеціальних рахунків теплопостачальних і теплогенеруючих організацій покладається на керівників теплопостачальних і теплогенеруючих організацій.

9. Для затвердження реєстру нормативів теплопостачальні і теплогенеруючі організації розраховують для кожної категорії споживачів нормативи перерахування коштів, що надходять як плата за теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів та як плата теплопостачальних організацій за вироблену теплогенеруючими організаціями теплову енергію (далі - нормативи), та подають їх до 20 числа місяця, що передує місяцю, в якому застосовуватимуться нормативи, до Комісії за встановленими нею формами разом із завіреними підписом керівника або іншої уповноваженої особи відповідної організації, скріпленим печаткою, довідками за кожною категорією споживачів за 12 місяців (з розбивкою за місяцями), що передують місяцю, попередньому до місяця, в якому застосовуватимуться нормативи (далі - розрахунковий місяць), про:

фактичну вартість проданої споживачам теплової енергії та/або наданих комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води за діючими тарифами;

узгоджене значення показника “Різниця між фактичними витратами та фактичними нарахуваннями” додатка 4 до Порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (далі - Порядок та умови), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. № 30 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 12, ст. 378).

У разі додаткової закупівлі теплової енергії у теплогенеруючих організацій, які для її виробництва купують природний газ у гарантованого постачальника, для забезпечення тепловою енергією та/або комунальними послугами з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води споживачів теплопостачальна організація подає узгоджені з теплогенеруючими організаціями довідки про фактичну вартість купованої теплової енергії за діючими тарифами, а також про заборгованість та рівень розрахунків за куплену теплову енергію, які виникли наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно.

Відповідальність за достовірність зазначеної у цьому пункті інформації, що подається Комісії для затвердження реєстру нормативів, покладається на керівників теплопостачальних і теплогенеруючих організацій.

10. Гарантований постачальник до закінчення строку відкриття спеціальних рахунків, відкритих теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями, подає до Комісії за встановленими нею формами завірений підписом керівника або іншої уповноваженої особи, скріпленим печаткою, перелік таких організацій та їх структурних підрозділів, які за відповідними договорами купують у гарантованого постачальника природний газ для виробництва теплової енергії. Після закінчення строку відкриття спеціальних рахунків гарантований постачальник протягом двох робочих днів з дати укладення або припинення відповідного договору з теплопостачальною або теплогенеруючою організацією чи їх структурними підрозділами подає також Комісії інформацію про зміни до зазначеного переліку.

Гарантований постачальник до 17 числа місяця, що передує місяцю, в якому застосовуватимуться нормативи, подає до Комісії за встановленими нею формами завірені підписом керівника або іншої уповноваженої особи, скріпленим печаткою, довідки за кожною категорією споживачів для кожної теплопостачальної і теплогенеруючої організації, яка купує природний газ у гарантованого постачальника, про:

фактичну вартість спожитого природного газу теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями для виробництва теплової енергії за 12 місяців (з розбивкою за місяцями), що передують попередньому до розрахункового місяця включно;

заборгованість теплопостачальних і теплогенеруючих організацій (з розбивкою за місяцями) перед гарантованим постачальником за договорами поставки природного газу для виробництва теплової енергії, яка виникла наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно;

фактичну вартість спожитого природного газу теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями для виробництва теплової енергії (з розбивкою за місяцями) наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно;

рівень розрахунків теплопостачальних і теплогенеруючих організацій за договорами поставки природного газу для виробництва теплової енергії наростаючим підсумком за період починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно.

Гарантований постачальник до 17 числа місяця, що передує місяцю, в якому застосовуватимуться нормативи, також подає зазначені довідки кожній теплопостачальній і теплогенеруючій організації, яка купує природний газ у гарантованого постачальника, для розрахунку ними нормативів і подання їх до Комісії.

Відповідальність за достовірність зазначеної у цьому пункті інформації, що подається до Комісії для затвердження реєстру нормативів, покладається на керівника гарантованого постачальника.

11. Комісія перевіряє подані розрахунки нормативів і довідки, затверджує реєстр нормативів, доводить до відома уповноваженого банку для виконання не пізніше ніж за один робочий день до початку місяця, в якому застосовуватимуться нормативи, та розміщує реєстр нормативів на власному веб-сайті.

12. Уповноважений банк згідно з умовами договору банківського рахунка здійснює перерахування коштів за спожиту теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води із спеціальних рахунків, відкритих структурними підрозділами теплопостачальних і теплогенеруючих організацій, на спеціальні рахунки теплопостачальних і теплогенеруючих організацій двічі на день, а саме:

до 10-ї години - залишок коштів на початок операційного дня;

до 17-ї години - кошти, що надійшли протягом операційного дня на спеціальні рахунки, відкриті структурними підрозділами теплопостачальних і теплогенеруючих організацій.

Уповноважений банк до 12-ї години операційного дня здійснює відповідно до реєстру нормативів розподіл коштів, що надійшли за попередній день від структурних підрозділів теплопостачальних і теплогенеруючих організацій та споживачів, і перерахування коштів на рахунки з урахуванням вимог пунктів 13-19 цього Порядку.

13. У разі коли теплопостачальна організація:

1) здійснює продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та самостійно виробляє всю необхідну для цього теплову енергію, кошти, що надійшли на спеціальний рахунок, відкритий теплопостачальною організацією, як плата за теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від споживачів, розподіляються згідно з нормативами, розрахованими відповідно до пункту 14 цього Порядку, і перераховуються в частині вартості:

природного газу - на спеціальний рахунок гарантованого постачальника, відкритий ним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 247 “Про вдосконалення порядку розрахунків за спожитий природний газ” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 25, ст. 769; 2010 р., № 89, ст. 3155);

виробництва, транспортування, постачання теплової енергії та надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води без урахування вартості природного газу - на поточний рахунок теплопостачальної організації;

2) здійснює продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та виробляє самостійно і частково закуповує необхідну для цього теплову енергію у теплогенеруючих організацій, кошти, що надійшли на спеціальний рахунок, відкритий теплопостачальною організацією, як плата за теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, розподіляються згідно з нормативами, розрахованими відповідно до пункту 15 цього Порядку, і перераховуються в частині вартості:

частково купованої теплової енергії - на спеціальні рахунки теплогенеруючих організацій для подальшого розподілу між теплогенеруючими організаціями і гарантованим постачальником природного газу;

природного газу, а також виробництва, транспортування, постачання теплової енергії та надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води (без урахування вартості природного газу та купованої теплової енергії) - відповідно до абзаців другого і третього підпункту 1 цього пункту;

3) здійснює продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води без власного виробництва теплової енергії з використанням виключно купованої у теплогенеруючих організацій теплової енергії, кошти, що надійшли на спеціальний рахунок, відкритий теплопостачальною організацією, як плата за теплову енергію та/або комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, розподіляються згідно з нормативами, розрахованими відповідно до пункту 15 цього Порядку, і перераховуються в частині вартості:

купованої теплової енергії - на спеціальні рахунки, відкриті теплогенеруючими організаціями, для подальшого розподілу між теплогенеруючими організаціями і гарантованим постачальником природного газу;

транспортування, постачання теплової енергії та надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води (без урахування вартості купованої теплової енергії) - на поточний рахунок теплопостачальної організації.

14. Для визначення нормативів у разі, коли теплопостачальна організація здійснює продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та самостійно виробляє всю необхідну для цього теплову енергію, така організація для кожного відкритого нею спеціального рахунка розраховує:

1) норматив перерахування коштів гарантованому постачальникові (Нгп) (у відсотках) за такою формулою:



де

Вгаз

- узгоджена з гарантованим постачальником фактична вартість спожитого природного газу теплопостачальною організацією за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Вте

- фактична вартість за діючими тарифами проданої теплопостачальною організацією теплової енергії та/або наданих комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Рт

- узгоджене за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця, значення показника “Різниця між фактичними витратами та фактичними нарахуваннями” додатка 4 до Порядку та умов (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Рр

- рівень розрахунків теплопостачальної організації за договорами поставки природного газу для виробництва теплової енергії для відповідної категорії споживачів згідно з довідкою гарантованого постачальника про рівень таких розрахунків наростаючим підсумком за період починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (в одиницях з чотирма знаками після коми), який розраховується за формулою:




де

Згаз

- узгоджена з гарантованим постачальником заборгованість теплопостачальної організації перед гарантованим постачальником за договорами поставки природного газу для виробництва теплової енергії, яка виникла наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (у гривнях з урахуванням податку на додану вартість);




Вгаз р.р.

- узгоджена з гарантованим постачальником фактична вартість спожитого природного газу для виробництва теплової енергії наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (у гривнях з урахуванням податку на додану вартість).


У разі коли показник (Вгаз р.р.) дорівнює нулю, показник (Рр) приймається за одиницю.

У разі коли розрахунковий норматив перерахування коштів гарантованому постачальникові (Нгп) перевищує 100 відсотків, такий норматив приймається за 100 відсотків;

2) норматив перерахування коштів на поточний рахунок теплопостачальної організації (Нтпо) (у відсотках) за такою формулою:



де

Нгп

- норматив перерахування коштів гарантованому постачальникові на спеціальний рахунок, відкритий ним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 247 “Про вдосконалення порядку розрахунків за спожитий природний газ” (у відсотках).


15. Для визначення нормативів у разі, коли теплопостачальна організація здійснює продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та виробляє самостійно і частково закуповує необхідну для цього теплову енергію у теплогенеруючих організацій або використовує виключно куповану у теплогенеруючих організацій теплову енергію без власного виробництва теплової енергії, така організація для кожного відкритого нею спеціального рахунка розраховує:

1) норматив перерахування коштів на спеціальний рахунок кожної теплогенеруючої організації за куплену теплову енергію (Нтгі) (у відсотках) за такою формулою:



де

Втгі

- узгоджена фактична вартість купованої за діючими тарифами теплової енергії у конкретної теплогенеруючої організації за договорами за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Рртгі

- рівень розрахунків теплопостачальної організації за договорами поставки теплової енергії конкретною теплогенеруючою організацією наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлені нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно, який визначається в одиницях з чотирма знаками після коми за формулою:




де

Зтгі

- узгоджена з теплогенеруючою організацією заборгованість теплопостачальної організації за договором поставки теплової енергії, яка виникла наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (у гривнях з урахуванням податку на додану вартість);




Втгі р.р.

- узгоджена з теплогенеруючою організацією фактична вартість купованої теплопостачальною організацією теплової енергії наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (у гривнях з урахуванням податку на додану вартість).


Якщо показник (Втгі р.р.) дорівнює нулю, показник (Рртгі) приймається за одиницю;

2) норматив (Нгп) перерахування коштів гарантованому постачальникові природного газу для кожного відкритого спеціального рахунка за формулою, визначеною у підпункті 1 пункту 14 цього Порядку.

У разі коли розрахунковий норматив перерахування коштів гарантованому постачальнику (Нгп) перевищує 100 - ΣНтгі (у відсотках), такий норматив приймається за 100 - ΣНтгі (у відсотках), де ΣНтгі розраховується як сума нормативів (у відсотках) перерахування коштів на спеціальні рахунки всіх теплогенеруючих організацій за куплену теплову енергію теплопостачальною організацією для відповідної категорії споживачів;

3) норматив перерахування коштів на поточний рахунок теплопостачальної організації (Нтпо) з кожного відкритого спеціального рахунка (у відсотках) за такою формулою:



16. Теплогенеруюча організація, яка для виробництва теплової енергії купує природний газ у гарантованого постачальника та здійснює продаж теплової енергії тільки теплопостачальним організаціям для подальшого забезпечення ними тепловою енергією та/або комунальними послугами з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води споживачів, для кожного відкритого нею спеціального рахунка розраховує:

1) норматив перерахування коштів гарантованому постачальникові природного газу (Нгп1) (у відсотках) за такою формулою:



де

Вгаз1

- узгоджена з гарантованим постачальником фактична вартість спожитого природного газу теплогенеруючою організацією за договорами з гарантованим постачальником за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Вте1

- фактична вартість проданої теплопостачальним організаціям за діючими тарифами теплової енергії за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Рт1

- узгоджене для теплогенеруючої організації за 12 місяців, що передують попередньому до розрахункового місяця, значення показника “Різниця між фактичними витратами та фактичними нарахуваннями” додатка 4 до Порядку та умов (у гривнях без урахування податку на додану вартість);




Рр1

- рівень розрахунків теплогенеруючої організації за договорами поставки природного газу для виробництва теплової енергії, що продається теплопостачальним організаціям для відповідної категорії споживачів згідно з довідкою гарантованого постачальника про рівень таких розрахунків наростаючим підсумком за період починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (в одиницях з чотирма знаками після коми), який розраховується за формулою:




де

Згаз1

- узгоджена з гарантованим постачальником заборгованість теплогенеруючої організації перед гарантованим постачальником за договорами поставки природного газу для виробництва теплової енергії, яка виникла наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (у гривнях з урахуванням податку на додану вартість);




Вгаз р.р.1

- узгоджена з гарантованим постачальником фактична вартість спожитого природного газу для виробництва теплової енергії наростаючим підсумком починаючи з місяця, в якому вперше встановлено нормативи, до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно (у гривнях з урахуванням податку на додану вартість).


Якщо показник (Вгаз р.р.1) дорівнює нулю, показник (Рр1) приймається за одиницю.

У разі коли розрахунковий норматив перерахування коштів гарантованому постачальнику (Нгп1) перевищує 100 відсотків, такий норматив приймається за 100 відсотків;

2) норматив перерахування коштів на поточний рахунок теплогенеруючої організації (Нтго1) (у відсотках) за такою формулою:



де

Нгп1

- норматив перерахування коштів гарантованому постачальнику, які перераховуються на спеціальний рахунок, відкритий ним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 247 “Про вдосконалення порядку розрахунків за спожитий природний газ” (у відсотках).


17. Кошти, які уповноважений банк за реєстром нормативів перераховує на спеціальні рахунки гарантованого постачальника за природний газ та теплогенеруючих організацій за теплову енергію, враховуються сторонами як оплата за природний газ і теплову енергію, які споживаються у місяці, в якому зазначені кошти надійшли на спеціальні рахунки гарантованого постачальника та теплогенеруючих організацій.

У разі коли сума коштів, що надійшла за реєстром нормативів на спеціальні рахунки гарантованого постачальника або теплогенеруючої організації, перевищує вартість спожитого природного газу або спожитої теплової енергії у місяці, в якому зазначені кошти надійшли, сума такого перевищення враховується сторонами як оплата за природний газ і теплову енергію у зворотному порядку: насамперед - за природний газ та теплову енергію, які споживалися у місяці, що передує місяцю, в якому зазначені кошти надійшли, потім - за природний газ і теплову енергію, які споживалися у місяці, що передує розрахунковому місяцю, і далі - залежно від наявності заборгованості за зазначені місяці.

18. У разі неподання теплопостачальними та теплогенеруючими організаціями нормативів разом з довідками, зазначеними у пункті 9 цього Порядку, або подання їх з порушенням вимог цього Порядку нормативи таких організацій не включаються до реєстру нормативів до усунення порушень.

У разі невключення нормативів до реєстру нормативів у строк, визначений у пункті 11 цього Порядку, кошти, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті відповідними теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями, перераховуються уповноваженим банком гарантованому постачальникові на спеціальний рахунок, відкритий ним відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 247 “Про вдосконалення порядку розрахунків за спожитий природний газ”.

У разі невключення до реєстру нормативів у строк, визначений у пункті 11 цього Порядку, нормативів для теплопостачальної організації, яка не купує природний газ у гарантованого постачальника, а купує теплову енергію у теплогенеруючої організації, кошти, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті такою теплопостачальною організацією, перераховуються уповноваженим банком на спеціальні рахунки теплогенеруючої організації.

При цьому не виплачені таким теплопостачальним і теплогенеруючим організаціям кошти відшкодовуються їм у наступних розрахункових періодах шляхом встановлення в наступних розрахункових періодах за формулами, зазначеними у цьому Порядку, нормативів, які враховують здійснену у попередніх розрахункових періодах додаткову оплату гарантованому постачальнику або теплогенеруючій організації.

19. У разі відсутності заборгованості наростаючим підсумком за період починаючи з жовтня 2014 р. до місяця, що передує попередньому до розрахункового місяця включно:

1) теплопостачальної організації перед гарантованим постачальником за природний газ та теплогенеруючими організаціями за куплену теплову енергію Комісія протягом двох днів з дати подання їй документів, що підтверджують відсутність заборгованості, зокрема актів звіряння, включає до реєстру нормативів нормативи, за якими кошти, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальною організацією, перераховуються на поточні рахунки такої організації;

2) теплогенеруючої організації перед гарантованим постачальником за природний газ Комісія протягом двох днів з дати подання їй документів, що підтверджують відсутність заборгованості, зокрема актів звіряння, включає до реєстру нормативів нормативи, за якими кошти, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті теплогенеруючими організаціями, перераховуються на поточні рахунки такої організації.






ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 червня 2014 р. № 217


ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1082 “Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 97, ст. 3198).

2. Пункт 2 змін, що вносяться до Положення про Міжвідомчу комісію з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу та постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1082, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 193 “Питання реалізації статті 53 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 18, ст. 577).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 червня 2009 р. № 616 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1082” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 47, ст. 1569).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 р. № 921 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1082” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 69, ст. 2377).

5. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 247 і від 3 грудня 2008 р. № 1082, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 р. № 1127 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 82, ст. 2775).

6. Постанова Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2009 р. № 1077 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1082” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 79, ст. 2672).

7. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 р. № 1241 “Про заходи щодо забезпечення надходжень до державного бюджету та розрахунків за природний газ” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 91, ст. 3071).

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. № 148 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1082” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 12, ст. 571).

9. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1093 “Про внесення змін до Порядку відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять як плата за послуги з теплопостачання, та проведення розрахунків за спожитий природний газ” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 84, ст. 3063).