Постанова КМУ № 572-2012-п від 20.06.2012 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 20 червня 2012 р. № 572
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1010 від 24.10.2012}

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, що додається.

Прем"єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 26

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2012 р. № 572

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем

{У тексті Порядку слова “реабілітаційних заходів і” виключено згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем” (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Міністерство соціальної політики Автономної Республіки Крим, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, Київської міської та управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської держадміністрацій (далі - органи соціального захисту населення).

{Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

3. Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів із реабілітації дітей-інвалідів з дитячим церебральним паралічем (далі - реабілітаційні заходи) та придбання реабілітаційного обладнання для підприємств, установ, організацій, закладів та благодійних фондів, що надають реабілітаційні послуги дітям-інвалідам з дитячим церебральним паралічем (далі - реабілітаційні установи).

4. Оплата придбання реабілітаційного обладнання здійснюються за умови, що реабілітаційні установи обслуговують дітей-інвалідів на безоплатній основі, мають відповідний кваліфікований штат працівників та надають реабілітаційні послуги (крім консультативних) не менш як 100 дітям-інвалідам протягом року.

5. Реабілітаційні установи подають протягом 30 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік (у 2012 році - протягом 10 днів з дня набрання чинності цим Порядком) Мінсоцполітики пропозиції щодо визначення переліку реабілітаційного обладнання.

{Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

6. Мінсоцполітики на підставі зазначених пропозицій протягом 45 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік (у 2012 році - протягом 17 днів з дня набрання чинності цим Порядком) формує за участю громадських організацій інвалідів перелік реабілітаційного обладнання.

{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

7. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.

8. Мінсоцполітики розподіляє реабілітаційне обладнання між реабілітаційними установами відповідно до потреби у такому обладнанні.

8-1. Мінсоцполітики проводить розподіл бюджетних коштів, передбачених для здійснення реабілітаційних заходів, між органами соціального захисту населення пропорційно чисельності дітей-інвалідів з дитячим церебральним паралічем, які проживають у районі обслуговування.

{Порядок доповнено пунктом 8-1 згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

8-2. Для здійснення реабілітаційних заходів органи соціального захисту населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей-інвалідів з дитячим церебральним паралічем та заяви (у довільній формі) батьків або законних представників забезпечують направлення таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

{Порядок доповнено пунктом 8-2 згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

8-3. Реабілітаційні установи, до яких здійснюється направлення дітей-інвалідів з дитячим церебральним паралічем для здійснення реабілітаційних заходів, повинні мати відповідний кваліфікований штат працівників та матеріально-технічну базу.

{Порядок доповнено пунктом 8-3 згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

8-4. Вартість реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення окремо для кожної дитини-інваліда з дитячим церебральним паралічем відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-інваліда з дитячим церебральним паралічем не повинна перевищувати 9 тис. гривень.

{Порядок доповнено пунктом 8-4 згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

8-5. Оплата реабілітаційних заходів здійснюється органами соціального захисту населення на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з реабілітаційною установою.

{Порядок доповнено пунктом 8-5 згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

8-6. Органи соціального захисту населення подають щомісяця до 15 числа наступного періоду Мінсоцполітики зведені дані щодо кількості дітей-інвалідів з дитячим церебральним паралічем, які були забезпечені реабілітаційними заходами, із зазначенням переліку реабілітаційних заходів, які отримала кожна дитина-інвалід з дитячим церебральним паралічем, та їх вартості, а також реабілітаційних установ, які здійснювали відповідні реабілітаційні заходи.

{Порядок доповнено пунктом 8-6 згідно з Постановою КМ № 1010 від 24.10.2012}

9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

10. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.