Постанова КМУ № 847-2011-п від 03.08.2011 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки з метою реалізації національних проектів на умовах співфінансування

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 3 серпня 2011 р. № 847
Київ

{Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 1015 від 31.10.2012}

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки з метою реалізації національних проектів на умовах співфінансування

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1414 від 21.12.2011}

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки з метою реалізації національних проектів на умовах співфінансування, що додається.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 18 травня 2011 р. № 574 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки з метою реалізації інвестиційних проектів у реальному секторі економіки на умовах співфінансування" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1688).

Прем"єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 серпня 2011 р. № 847

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки з метою реалізації національних проектів на умовах співфінансування

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Державна підтримка реалізації національних проектів на умовах співфінансування" (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держінвестпроект.

3. Бюджетні кошти спрямовуються Держінвестпроектом на надання державної підтримки з метою реалізації національних проектів (їх складових) згідно з переліком проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (національні проекти), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 р. № 1256 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 3, ст. 177), що включені до Державного реєстру національних проектів відповідно до Положення про Державний реєстр національних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2011 р. № 999 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 75, ст. 2797) (далі - державна підтримка), державному підприємству “Державна інвестиційна компанія”, основним завданням якого є забезпечення реалізації національних проектів (далі - державний інвестор), на поповнення статутного капіталу.

Державний інвестор використовує бюджетні кошти у повному обсязі виключно для надання державної підтримки на умовах співфінансування, у тому числі шляхом надання кредитів, позик та інвестицій, суб’єктам господарювання, що беруть участь у здійсненні заходів з реалізації таких проектів та/або їх складових за рахунок власних та/або залучених коштів.

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 1414 від 21.12.2011}

3-1. Надання державної підтримки за рахунок коштів, внесених головним розпорядником до статутного капіталу державного інвестора у 2011 році, здійснюється за такими пріоритетними напрямами соціально-економічного та культурного розвитку, як “Нова енергія”, “Нова якість життя”, “Нова інфраструктура” та “Олімпійська надія - 2022”.

{Порядок доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою КМ № 1414 від 21.12.2011}

4. Надання державної підтримки суб"єктам господарювання здійснюється державним інвестором на конкурсних засадах у порядку, визначеному Держінвестпроектом за погодженням з Міністром економічного розвитку і торгівлі.

{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1414 від 21.12.2011}

Державний інвестор здійснює організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення проведення конкурсу.

5. Для проведення конкурсу державний інвестор подає Держінвестпроекту пропозиції щодо складу конкурсної комісії, який затверджується наказом Держінвестпроекту за погодженням з Міністром економічного розвитку і торгівлі.

{Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1414 від 21.12.2011}

6. Для участі в конкурсі суб"єкт господарювання подає конкурсній комісії документи, визначені державним інвестором.

7. Не допускається надання державної підтримки суб"єктам господарювання, що визнані банкрутами, перебувають у стадії припинення або мають заборгованість із сплати податків і зборів (обов"язкових платежів), а також стосовно яких порушено справу про банкрутство.

8. Державний інвестор на підставі протоколу конкурсної комісії укладає з переможцем конкурсу договір відповідно до законодавства України.

9. Державна підтримка, крім кредитів та позик, надається за умови, якщо обсяг корпоративних прав держави у статутному капіталі переможця конкурсу або суб"єктів господарювання, які створюються переможцем конкурсу та державою для реалізації національного проекту та/або його складової, становить більш як 25 відсотків.

10. Для проведення операцій відповідно до пунктів 3 і 3-1 цього Порядку державний інвестор, а також інші суб’єкти господарювання, яким надається державна підтримка, відкривають в органах Казначейства за своїм місцезнаходженням балансові рахунки 3712 “Рахунки інших клієнтів Державної казначейської служби.

{Пункт 10 в редакції Постанови КМ № 1414 від 21.12.2011}

11. Держінвестпроект здійснює моніторинг стану реалізації національних проектів та/або їх складових.

12. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

13. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов"язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов"язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюється у порядку, встановленому Казначейством.

14. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.