Наказ Мінмолодьспорт № 67 від 17.01.2015 Про організацію навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.01.2015 № 67
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 січня 2015 р.
за № 119/26564
Про організацію навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл
Відповідно до пунктів 15, 21 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року № 993, Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220, з метою організації навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневого режиму навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл, що додається.
2. Встановити:
1) мінімальний вік вихованців, які зараховуються до груп відділень з олімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, згідно з додатком 1;
2) мінімальний вік вихованців, які зараховуються до груп відділень з неолімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту, згідно з додатком 2;
3) мінімальний вік вихованців, які зараховуються до груп відділень з видів спорту інвалідів дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву, згідно з додатком 3.
3. Керівникам Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити надання організаційно-методичної і практичної допомоги дитячо-юнацьким спортивним школам та здійснювати контроль за організацією навчально-тренувальної та спортивної роботи в цих закладах.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 18 травня 2009 року № 1624 "Про організацію навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2009 року за № 797/16813.
5. Департаменту олімпійського спорту забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установленому законодавством порядку.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
Міністр молоді
та спорту України І.О. Жданов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства молоді
та спорту України
17.01.2015 № 67
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 січня 2015 р.
за № 119/26564
ПОРЯДОК
наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневого режиму навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл
І. Наповнюваність груп і тижневий режим навчально-тренувальної роботи відділень з олімпійських та неолімпійських видів спорту
1. У дитячо-юнацьких спортивних школах розвиваються види спорту, що визнані в Україні, за наявності навчальних програм з видів спорту, затверджених в установленому законодавством порядку.
2. Норми тижневого режиму навчально-тренувальної роботи і наповнюваності груп відділень з олімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву визначаються згідно з додатком 1 до цього Порядку.
3. Норми тижневого режиму навчально-тренувальної роботи і наповнюваності груп відділень з неолімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту визначаються згідно з додатком 2 до цього Порядку.
4. Інші нормативи та вимоги залежно від видів спорту визначаються відповідно до навчальних програм з видів спорту, затверджених в установленому законодавством порядку.
5. Зарахування (переведення) вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл (далі - спортивні школи) до групи відповідно до років навчання або наступного етапу (групи) здійснюється наказом керівника спортивної школи на підставі виконаних ними контрольних нормативів із загальнофізичної і спеціальної підготовки та з урахуванням медичної довідки про стан здоров'я.
6. Строки здачі контрольних нормативів з видів спорту затверджуються наказом керівника спортивної школи з урахуванням кліматичних умов для літніх та зимових видів спорту.
7. Вихованці, які не виконали вимоги із спортивної підготовки та контрольні нормативи для зарахування (переведення) на наступний рік навчання або етап підготовки, можуть продовжити повторно навчання в групі того самого року (етапі) не більше одного року.
8. Враховуючи особливості та специфіку виду спорту, можливості кожної спортивної школи, кількість вихованців у групах спеціалізованої базової підготовки та групах підготовки до вищих досягнень може бути збільшено на 1 - 5 осіб, а в командних ігрових видах спорту - в два рази від норм наповнюваності груп, визначених в додатках 1, 2 до цього Порядку.
9. До груп початкової підготовки та попередньої базової підготовки першого - третього року навчання в окремих випадках за рішенням тренерської ради можуть зараховуватися діти на 1 - 2 роки молодші, які мають певні здібності, за наявності медичної довідки про стан здоров'я з визначенням рекомендацій щодо занять будь-яким видом спорту.
10. До груп попередньої базової підготовки четвертого - п’ятого року навчання, груп спеціальної базової підготовки та груп підготовки до вищих досягнень можуть зараховуватися вихованці на 1 - 2 роки молодші за умови виконання ними вимог, визначених навчальними програмами з видів спорту за наявності медичної довідки про стан здоров'я, та рішенням тренерської ради.
11. До груп відділень з видів спорту в окремих випадках за рішенням тренерської ради можуть зараховуватися діти за віком, що перевищує мінімальний, мають відповідні фізичні дані, здібності та рівень фізичної підготовленості, з урахуванням виконання контрольних нормативів загальної та спеціальної фізичної підготовки, визначених для групи (етапу) підготовки.
12. У разі об'єднання в одну групу вихованців різних за віком і спортивною підготовленістю різниця в рівні їх спортивної майстерності не повинна перебільшувати одного спортивного розряду та/або спортивного звання з урахуванням специфіки виду спорту.
13. За наявності у складі групи спеціалізованої базової підготовки або групи підготовки до вищих досягнень вихованців, які входять до складу національної збірної команди України з видів спорту, затвердженого наказом Мінмолодьспорту, тижневий режим навчально-тренувальної роботи може бути збільшено до 36 годин. У цьому разі тренер-викладач працює з групою за встановленим для цієї групи тижневим навантаженням, а з вихованцями, які увійшли до основного, кандидатського або резервного складу збірної команди України, окремо допрацьовує години, кількість яких йому додатково визначається керівництвом спортивної школи. Залежно від рівня спортивної підготовленості інші вихованці цієї групи також можуть залучатися до навчально-тренувальної роботи із збільшенням тижневого навантаження з дозволу лікаря та у разі відсутності медичних протипоказань.
14. У видах спорту залежно від складності та особливостей організації навчально-тренувальної роботи, крім основного тренера-викладача, до роботи можуть залучатися тренери-викладачі із суміжних видів спорту та хореографії:
в олімпійських видах спорту: в біатлоні, веслувальному слаломі, гімнастиці спортивній, гімнастиці художній, гірськолижному спорті, легкій атлетиці (види багатоборства), лижному двоборстві, плаванні синхронному, стрибках у воду, стрибках на батуті, стрибках на лижах з трампліна, сноуборді, сучасному п'ятиборстві, триатлоні, фігурному катанні на ковзанах, фрістайлі;
в неолімпійських видах спорту: в спортивній акробатиці, спортивних танцях, спортивній аеробіці, акробатичному рок-н-ролі, естетичній гімнастиці, черліденгу, фітнесі, воднолижному спорті, підводному спорті, спортивному орієнтуванні.
Розмір їх тижневого навантаження не повинен перевищувати 100 відсотків встановленого навантаження основного тренера-викладача, а в сучасному п'ятиборстві - 150 відсотків.
У групах спеціалізованої базової підготовки та підготовки до вищих досягнень в ігрових командних видах спорту (американський футбол, баскетбол, бейсбол, водне поло, волейбол, гандбол, регбі, регбіліг, софтбол, футбол, футзал, хокей з шайбою, хокей на траві) може передбачатися одночасна робота двох тренерів-викладачів (крім спеціалізованих класів).
II. Наповнюваність груп і тижневий режим навчально-тренувальної роботи відділень з видів спорту інвалідів
1. У дитячо-юнацьких спортивних школах для інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву розвивають види спорту, що визнані в Україні.
2. Для зарахування дітей-інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку в дитячо-юнацьку спортивну школу для інвалідів, спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву необхідно надати медичну довідку про стан здоров'я від лікаря-педіатра, лікаря-отоларинголога, лікаря-офтальмолога, лікаря-невропатолога, лікаря-психіатра (дитячого), лікаря з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, а також з метою виключення патологічних відхилень з боку серцево-судинної системи та визначення максимального рівня фізичного навантаження необхідно провести ЕКГ-дослідження (кардіограму).
3. Норми тижневого режиму навчально-тренувальної роботи та наповнюваності груп відділень з видів спорту інвалідів дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву визначаються згідно з додатком 3 до цього Порядку.
На етап фізкультурно-реабілітаційної підготовки залучають дітей віком від 6 до 18 років різних нозологій з урахуванням медичної довідки про стан здоров’я для реабілітації та поліпшення їхнього фізичного стану.
На етап початкової підготовки відбирають дітей, які мають розвиток здібностей, здатних виконати певні вправи для подальшого удосконалення спеціалізації в обраному виді спорту з урахуванням медичної довідки про стан здоров’я.
На етап попередньої базової підготовки переводять (зараховують) вихованців, які виконали контрольні нормативи із загальнофізичної і спеціальної підготовки та з урахуванням медичної довідки про стан здоров’я.
На етап спеціалізованої базової підготовки переводять (зараховують) вихованців, які пройшли підготовку на етапі попередньої базової підготовки та виконали контрольні нормативи із загальнофізичної, спеціальної та технічної підготовки, та/або підтвердили в минулому році у командних ігрових видах спорту для спортсменів старше 18 років - І розряд, для спортсменів молодше 18 років - І юнацький розряд, в інших видах спорту - спортивний розряд "кандидат у майстри спорту України".
На етап підготовки до вищих досягнень переводяться (зараховуються) вихованці, які мають спортивне звання "майстер спорту України" або входять до складу збірних команд України з видів спорту інвалідів. У командних ігрових видах спорту - виконали або підтвердили спортивний розряд "кандидат в майстри спорту України".
4. При переводі спортсменів на наступний рік навчання у разі недоукомплектованої групи дозволяється доповнювати одним-двома спортсменами з спортивним розрядом та/або спортивним званням на один нижче.
5. У разі об'єднання в одну групу вихованців різних за віком і спортивною підготовленістю різниця в рівні їх спортивної майстерності не повинна перебільшувати одного спортивного розряду та/або спортивного звання з урахуванням специфіки виду спорту.
6. Кількість вихованців у групах ? мінімальна. Враховуючи особливості виду спорту, можливості кожної дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів, спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву, ця кількість може бути збільшена на 1 - 3 особи в групах спеціалізованої базової підготовки та підготовки до вищих досягнень.
7. Вихованців з вадами розумового і фізичного розвитку зараховують до спортивних шкіл за умови, коли їх ментальний вік, визначений за методиками Біне та Векслера, є не нижчим 6 років, що відповідає критеріям легкої та помірної розумової відсталості відповідно до діагностичних критеріїв міжнародної статистичної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ-10), у яких відсутні розлади поведінки, що потребують спеціалізованої психіатричної допомоги, та вади фізичного розвитку, що створюють ризик для життя при заняттях певним видом спорту.
За наявності медикаментозної ремісії епілептичних припадків наявність епілепсій не є протипоказанням для зарахування до занять будь-яким видом спорту.
8. Особи із синдромом Дауна під час зарахування до спортивних шкіл паралімпійського та дефлімпійського резерву мають додатково надати довідку за результатами рентгенологічних обстежень шийного відділу хребта з метою виключення дисплазій хребців, що можуть зумовити ризик травматизації хворого, а також довідку лікаря-кардіолога, що засвідчує відсутність вроджених пороків серця і судин.
9. Допускається перевищення зазначеного віку не більше ніж на два роки для вихованців з вадами слуху, розумового і фізичного розвитку, а також не більше ніж на чотири роки для вихованців з вадами зору та ураженнями опорно-рухового апарату.
Для дітей, які отримали інвалідність внаслідок ускладнення після хвороби, нещасного випадку, вік зарахування не обмежується.
10. Вікові обмеження в дитячо-юнацьких спортивних школах для інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву не поширюються на вихованців, які мають позитивну динаміку показників фізичної та спортивної підготовленості та високі спортивні результати (за погодженням з регіональними центрами з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт"), та на вихованців, які входять до складу національних збірних команд України з видів спорту інвалідів (за погодженням з Українським центром з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт").
11. В ігрових командних видах спорту в групах спеціалізованої базової підготовки та підготовки до вищих досягнень залучаються до роботи два тренери-викладачі одночасно.
У видах спорту, що не належать до ігрових видів спорту, крім основного тренера-викладача, до роботи можуть залучатися тренери-викладачі із суміжних видів спорту; тренери-викладачі з хореографії; лідери-супроводжувачі на дистанції та тапери (тренери, що підстраховують уздовж дистанції) для груп інвалідів з вадами зору (В-1) в легкій атлетиці, плаванні, паратриатлоні, лижних перегонах, біатлоні та два тренери-викладачі для роботи з вихованцями з ураженнями опорно-рухового апарату та з наслідками дитячого церебрального паралічу у важкій атлетиці, пауерліфтингу та легкій атлетиці.
12. За наявності у складі групи підготовки до вищих досягнень вихованців, які входять до складу основного складу національної збірної команди України, тижневий режим навчально-тренувальної роботи для цієї групи може бути збільшено до 36 годин.
13. Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів, спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву можуть мати змішані (з різних нозологій) групи з видів спорту на всіх рівнях підготовки.
14. Тести або контрольні нормативи розробляє кожна дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів, спеціалізована дитячо-юнацькою спортивна школа для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву окремо, які затверджують регіональні центри з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт" (у разі їх відсутності - відповідні структурні підрозділи з питань фізичної культури і спорту).
Для організації навчально-тренувального процесу серед спортсменів-інвалідів можна використовувати навчальні програми з видів спорту, крім норм, визначених додатками 1 та 2 до цього Порядку.
Заступник
директора департаменту
олімпійського спорту -
начальник відділу циклічних
та швидкісно-силових
літніх олімпійських
видів спорту Л.М. Мирський
Додаток 1
до Порядку наповнюваності груп
відділень з видів спорту і тижневого
режиму навчально-тренувальної
роботи дитячо-юнацьких
спортивних шкіл
(пункт 2 розділу І)
НОРМИ
тижневого режиму навчально-тренувальної роботи груп відділень з олімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву
Групи підготовки (етапи) |
Рік навчання |
Тижневий режим навчально-тренувальної роботи на етапах підготовки (години) |
|
Підготовка вихованців на етапах |
|
||
Групи початкової підготовки |
1 |
6 |
|
Групи попередньої базової підготовки |
1 |
12 |
|
Групи спеціалізованої базової підготовки |
1 |
24 |
|
|
|||
|
|||
Групи підготовки до вищих досягнень |
весь строк |
32 |
|
НОРМИ
наповнюваності груп відділень з олімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву
Види спорту |
Наповнюваність груп (мінімальна кількість вихованців у групі) на етапах |
|||||||||
початкової підготовки |
попередньої базової підготовки |
спеціалізованої базової підготовки |
підготовки до вищих досягнень |
|||||||
1 рік |
більше року |
1 рік |
2 роки |
3 роки |
більше 3 років |
1 рік |
2 роки |
більше 2 років |
увесь строк |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
Бадмінтон |
12 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
4 |
Баскетбол |
16 |
14 |
12 |
12 |
12 |
12 |
6 |
6 |
6 |
|
Бейсбол |
14 |
12 |
12 |
12 |
10 |
10 |
6 |
6 |
6 |
6 |
Бокс |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
5 |
5 |
3 |
Боротьба вільна |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
6 |
5 |
4 |
Боротьба греко-римська |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
6 |
5 |
4 |
Важка атлетика |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
4 |
Велосипедний спорт (трек, шосе маунтенбайк, ВМХ) |
8 |
8 |
7 |
7 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
2 |
Веслування академічне |
9 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Веслування на байдарках і каное |
8 |
6 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
4 |
3 |
3 |
Веслувальний слалом |
8 |
6 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
4 |
3 |
3 |
Вітрильний спорт |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
4 |
4 |
2 |
Водне поло |
12 |
12 |
10 |
10 |
10 |
10 |
6 |
6 |
6 |
6 |
Волейбол |
16 |
16 |
12 |
12 |
12 |
12 |
6 |
6 |
6 |
6 |
Волейбол пляжний |
8 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
4 |
Гандбол |
16 |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
Гімнастика спортивна |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Гімнастика художня |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Дзюдо |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
Кінний спорт |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
4 |
3 |
3 |
3 |
2 |
Легка атлетика |
12 |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
6 |
5 |
3 |
2 |
Плавання |
15 |
13 |
10 |
10 |
8 |
8 |
5 |
4 |
4 |
2 |
Плавання синхронне |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
3 |
Регбі* |
14 |
14 |
12 |
12 |
12 |
12 |
11 |
11 |
11 |
11 |
Софтбол |
14 |
12 |
12 |
12 |
10 |
10 |
6 |
6 |
6 |
6 |
Стрибки у воду |
10 |
8 |
7 |
5 |
4 |
4 |
3 |
3 |
3 |
2 |
Стрибки на батуті |
10 |
9 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Стрільба з лука |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Стрільба кульова |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
4 |
4 |
3 |
2 |
Стрільба стендова |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
4 |
3 |
2 |
Сучасне п’ятиборство |
10 |
8 |
7 |
6 |
5 |
5 |
4 |
3 |
3 |
2 |
Теніс |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
4 |
Теніс настільний |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
4 |
Триатлон |
10 |
9 |
8 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
Тхеквондо (ВТФ) |
14 |
12 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
5 |
5 |
4 |
Фехтування |
10 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
3 |
2 |
Футбол |
18 |
16 |
16 |
12 |
12 |
12 |
9 |
9 |
9 |
6 |
Хокей на траві |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
10 |
6 |
6 |
6 |
6 |
Біатлон |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Бобслей |
10 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
4 |
4 |
4 |
4 |
Гірськолижний спорт |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Ковзанярський спорт |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Лижні гонки |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Лижне двоборство |
10 |
10 |
8 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Стрибки на лижах з трампліна |
10 |
10 |
8 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Санний спорт |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
2 |
Сноуборд |
12 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Фігурне катання на ковзанах |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Фристайл |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Хокей з шайбою |
20 |
20 |
18 |
16 |
16 |
14 |
12 |
12 |
11 |
10 |
Шорт-трек |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
Додаток 2
до Порядку наповнюваності груп
відділень з видів спорту і тижневого
режиму навчально-тренувальної
роботи дитячо-юнацьких
спортивних шкіл
(пункт 3 розділу І)
НОРМИ
тижневого режиму навчально-тренувальної роботи груп відділень з неолімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту
Групи підготовки (етапи) |
Рік навчання |
Тижневий режим навчально-тренувальної роботи на етапах підготовки (години) |
|
Підготовка вихованців на етапах: |
|
||
Групи початкової підготовки |
1 |
6 |
|
Групи попередньої базової підготовки |
1 |
12 |
|
Групи спеціалізованої базової підготовки |
1 |
24 |
|
|
|||
|
|||
Групи підготовки до вищих досягнень |
весь строк |
32 |
|
НОРМИ
наповнюваності груп відділень з неолімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту
Види спорту |
Наповнюваність груп |
|||||||||
(мінімальна кількість вихованців у групі) на етапах |
||||||||||
початкової підготовки |
попередньої базової підготовки |
спеціалізованої базової підготовки |
підготовки до вищих досягнень |
|||||||
1 рік |
більше року |
1 рік |
2 роки |
3 роки |
більше 3 років |
1 рік |
2 роки |
більше 2 років |
увесь строк |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
Авіамодельний спорт |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Автомобільний спорт |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
4 |
3 |
3 |
Автомодельний спорт |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Айкідо |
16 |
12 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
4 |
Акробатичний рок-н-рол |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Альпінізм |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
5 |
5 |
5 |
4 |
Американський футбол |
18 |
16 |
14 |
14 |
14 |
12 |
11 |
11 |
10 |
8 |
Армспорт |
16 |
14 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
5 |
4 |
Більярдний спорт |
12 |
10 |
8 |
8 |
7 |
6 |
5 |
5 |
4 |
3 |
Бодібілдинг |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
5 |
5 |
4 |
3 |
Боротьба Кураш |
14 |
12 |
12 |
12 |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
Боротьба на поясах |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Боротьба на поясах Алиш |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Боротьба самбо |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
4 |
4 |
4 |
Веслування на човнах "Дракон" |
16 |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
Військово-спортивні багатоборства |
10 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
3 |
3 |
Водно-моторний спорт |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
4 |
4 |
3 |
Гирьовий спорт |
14 |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
Го |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Годзюрю карате |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Городковий спорт |
14 |
12 |
11 |
11 |
9 |
6 |
6 |
5 |
5 |
3 |
Джиу-джитсу |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
Естетична гімнастика |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
Карате JKA WF |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Карате JKS |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Карате WKF |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Карате WKС |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Карате кіокушин |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Карате кіокушинкай |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Кікбоксинг WTKA |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Кікбоксинг WAKO |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Кікбоксинг WKA |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Кікбоксинг WPKA |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Кіокушинкайкан карате |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Козацький двобій |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Косікі карате |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Кунгфу |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
Морські багатоборства |
10 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Мотоциклетний спорт |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
5 |
4 |
4 |
3 |
3 |
Панкратіон |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Пауерліфтинг |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
4 |
3 |
Пейнтбол |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Підводний спорт |
12 |
10 |
8 |
8 |
7 |
6 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Пляжний футбол |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
6 |
Поліатлон |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Радіоспорт |
10 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Ракетомодельний спорт |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Регбіліг |
14 |
14 |
12 |
12 |
12 |
12 |
11 |
11 |
11 |
6 |
Рукопашний бій |
16 |
14 |
12 |
8 |
6 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Скелелазіння |
12 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
Спортивна аеробіка |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
Спортивна акробатика |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Спортивне орієнтування |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
7 |
6 |
4 |
3 |
Спортивний туризм |
14 |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
4 |
Спортивні танці |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Судномодельний спорт |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
5 |
4 |
3 |
Сумо |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Таеквондо (ІТФ) |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Таїландський бокс Муей Тай |
14 |
12 |
12 |
12 |
10 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Традиційне карате |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Український рукопаш "Спас" |
14 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Універсальний бій |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Ушу |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Фітнес |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
Фрі-файт |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
4 |
4 |
Фунакоші шотокан карате |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Футзал |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
Хортинг |
14 |
14 |
14 |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
Черліденг |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
4 |
Шахи |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
3 |
Шашки |
12 |
12 |
10 |
10 |
8 |
8 |
6 |
6 |
6 |
3 |
Шотокан карате-до С.К.І.Ф. |
14 |
12 |
10 |
10 |
10 |
8 |
6 |
6 |
6 |
4 |
Додаток 3 |
НОРМИ
тижневого режиму навчально-тренувальної роботи та наповнюваності груп відділень з видів спорту інвалідів дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву
Групи підготовки (етапи) |
Рік навчання |
Тижневий режим навчально-тренувальної роботи (години) |
Наповнюваність груп |
||||||||||||||||||||
вади слуху |
вади зору |
вади розумового і фізичного розвитку |
ураження опорно-рухового апарату (із збереженням рухової активності) |
||||||||||||||||||||
В-1 |
В-2 |
В-3 |
легка, помірна |
важка |
з ампу тацією кінцівок |
з ураженням спинного мозку |
з наслідками ДЦП |
||||||||||||||||
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
І гр. |
ІІ гр. |
||||||
Підготовка вихованців на етапах: |
|||||||||||||||||||||||
фізкультурно-реабілітаційної підготовки |
весь строк |
6 |
8 |
10 |
4 |
6 |
5 |
8 |
8 |
8 |
6 |
8 |
4 |
4 |
6 |
7 |
4 |
5 |
4 |
5 |
|||
початкової підготовки |
1 рік |
6 |
8 |
10 |
3 |
5 |
4 |
6 |
6 |
8 |
5 |
6 |
4 |
4 |
6 |
6 |
4 |
5 |
4 |
5 |
|||
більше 1 року |
8 |
8 |
10 |
3 |
5 |
4 |
6 |
6 |
8 |
5 |
6 |
4 |
4 |
5 |
6 |
4 |
5 |
4 |
5 |
||||
попередньої базової підготовки |
1 рік |
12 |
6 |
8 |
3 |
4 |
3 |
5 |
3 |
6 |
4 |
6 |
3 |
3 |
4 |
6 |
4 |
5 |
4 |
5 |
|||
2 роки |
14 |
6 |
8 |
2 |
4 |
3 |
5 |
3 |
6 |
4 |
6 |
3 |
3 |
4 |
6 |
4 |
5 |
4 |
5 |
||||
3 роки |
16 |
6 |
8 |
2 |
4 |
3 |
5 |
3 |
6 |
4 |
6 |
3 |
3 |
4 |
6 |
4 |
5 |
4 |
5 |
||||
більше 3 років |
20 |
5 |
6 |
2 |
4 |
2 |
5 |
3 |
5 |
3 |
5 |
2 |
2 |
3 |
5 |
3 |
4 |
3 |
4 |
||||
спеціалізованої базової підготовки |
1 рік |
24 |
3 |
5 |
2 |
4 |
2 |
5 |
3 |
5 |
3 |
5 |
2 |
2 |
3 |
4 |
3 |
4 |
3 |
4 |
|||
2 роки |
26 |
3 |
5 |
2 |
4 |
2 |
4 |
3 |
5 |
3 |
5 |
2 |
2 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
||||
більше 2 років |
28 |
3 |
5 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
3 |
5 |
2 |
2 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
||||
підготовки до вищих досягнень |
весь строк |
32 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
2 |
2 |
4 |
2 |
4 |
2 |
4 |
|||
|
__________ |
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток 1 |
МІНІМАЛЬНИЙ ВІК
вихованців, які зараховуються до груп відділень з олімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву
Вік |
Види спорту |
5 років |
гімнастика художня, спортивна гімнастика (дівчата), теніс, фігурне катання на ковзанах |
6 років |
дзюдо, стрибки на батуті (дівчата), стрибки у воду, хокей з шайбою, спортивна гімнастика (хлопчики), хокей на траві, футбол |
7 років |
волейбол, гірськолижний спорт, лижні гонки, плавання, плавання синхронне, сноуборд, стрибки на батуті (хлопчики), фрістайл, теніс настільний, тхеквондо (ВТФ) |
8 років |
бадмінтон, боротьба вільна, боротьба греко-римська, веслувальний слалом, веслування на байдарках і каное (байдарка), санний спорт, сучасне п’ятиборство, триатлон, фехтування |
9 років |
бейсбол, баскетбол, біатлон, волейбол пляжний, водне поло, вітрильний спорт, гандбол, лижне двоборство, легка атлетика, софтбол, стрибки на лижах з трампліна, стрільба з лука, шорт-трек |
10 років |
бокс, веслування на байдарках і каное (каное), важка атлетика (хлопчики), велосипедний спорт, ковзанярський спорт, регбі, стрільба кульова |
11 років |
веслування академічне, кінний спорт |
12 років |
стрільба стендова, важка атлетика (дівчата) |
14 років |
бобслей |
|
Додаток 2 |
МІНІМАЛЬНИЙ ВІК
вихованців, які зараховуються до груп відділень з неолімпійських видів спорту комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту
5 років |
черліденг, естетична гімнастика |
6 років |
го, шахи, шашки, спортивна аеробіка, спортивна акробатика, ушу, годзюрю карате, карате кіокушинкай, джиу-джитсу, кунгфу (таолу, тайзі-цюань), спортивні танці, хортинг, футзал, автомобільний спорт, фітнес |
7 років |
більярдний спорт, підводний спорт, універсальний бій, айкідо, кікбоксинг WAKO, таеквондо ІТФ, боротьба на поясах, акробатичний рок-н-рол, боротьба Кураш, кікбоксинг WTKA, український рукопаш "Спас" |
8 років |
скелелазіння, панкратіон, рукопашний бій, таїландський бокс Муей Тай, боротьба самбо, спортивне орієнтування, сумо, авіамодельний спорт, автомодельний спорт, городковий спорт, радіоспорт, ракетомодельний спорт, судномодельний спорт, водно-моторний спорт |
9 років |
гирьовий спорт, регбіліг |
10 років |
карате WKF, карате WKС, карате JKS, карате кіокушин, шотокан карате-до С.К.І.Ф., фрі-файт, армспорт, кікбоксинг WPKA, кікбоксинг WKA, боротьба на поясах Алиш, веслування на човнах "Дракон", мотоциклетний спорт, військово-спортивні багатоборства, козацький двобій, карате JKA WF, кіокушинкайкан карате, косікі карате, морські багатоборства, спортивний туризм, традиційне карате, американський футбол (фла-футбол), фунакоші шотокан карате, поліатлон |
11 років |
бодібілдинг, кунгфу (саньда, лайт-саньда, туйшоу), пляжний футбол |
12 років |
пауерліфтинг (хлопці), спортивне орієнтування (рогейн), пейнтбол |
13 років |
пауерліфтинг (дівчата) |
16 років |
альпінізм |
|
Додаток 3 |
МІНІМАЛЬНИЙ ВІК
вихованців, які зараховуються до груп відділень з видів спорту інвалідів дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл для інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву
Види спорту |
Вади (нозології) та вік зарахування |
|||||
вади слуху* |
вади зору |
вади розумового і фізичного розвитку *** |
ураження опорно-рухового апарату (із збереженням рухової активності) |
|||
з ампутацією кінцівок |
з ураженням спинного мозку |
з наслідками ДЦП |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Армспорт |
|
10 |
|
10 |
10 |
|
Бадмінтон |
8 |
|
8 |
8 |
8 |
8 |
Баскетбол |
9 |
|
9 |
9 |
9 |
9 |
Баскетбол на візках |
|
|
|
9 |
9 |
|
Біатлон |
9 |
9 |
|
9 |
9 |
9 |
Більярдний спорт |
9 |
|
10 |
10 |
10 |
10 |
Боротьба вільна |
10 |
|
|
|
|
|
Боротьба греко-римська |
10 |
|
|
|
|
|
Бочча |
|
|
|
|
9 |
9 |
Велосипедний спорт-трек |
10 |
10 |
|
10 |
|
10 |
Велосипедний спорт-шосе |
10 |
10 |
10 |
10 |
|
10 |
Веслування академічне |
|
11 |
|
11 |
11 |
11 |
Вітрильний спорт |
|
|
10 |
10 |
10 |
10 |
Водне поло |
9 |
|
|
|
|
|
Волейбол |
9 |
|
11 |
9 |
9 |
9 |
Волейбол сидячи |
|
|
|
9 |
9 |
|
Гандбол |
9 |
|
|
|
|
|
Голбол |
|
8 |
|
|
|
|
Гімнастика спортивна |
|
|
9 |
|
|
|
Гімнастика художня |
|
|
9 |
|
|
|
Гірськолижний спорт |
8 |
|
10 |
11 |
11 |
11 |
Дзюдо |
8 |
8 |
|
|
|
|
Карате |
8 |
|
|
|
|
|
Керлінг |
13 |
|
|
|
|
|
Кінний спорт |
|
|
|
11 |
11 |
12 |
Ковзанярський спорт |
10 |
|
9 |
|
|
|
Легка атлетика |
10 |
10 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Лижні перегони |
10 |
10 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Пауерліфтинг |
|
13 |
|
13 |
13 |
13 |
Параканое |
|
|
|
11 |
11 |
11 |
Паратриатлон |
|
7 |
|
7 |
7 |
7 |
Плавання |
7** |
7 |
8 |
7 |
7 |
7 |
Пляжний волейбол |
9 |
|
|
|
|
|
Спортивне орієнтування |
8 |
|
|
8 |
8 |
8 |
Спортивні танці на візках |
|
|
|
10 |
10 |
10 |
Спортивний туризм |
|
10 |
|
|
|
|
Стрільба з лука |
|
|
|
11 |
11 |
11 |
Стрільба кульова |
11 |
|
|
11 |
11 |
11 |
Теніс |
7 |
|
9 |
7 |
7 |
7 |
Теніс на візках |
|
|
|
9 |
9 |
|
Теніс настільний |
7 |
|
9 |
7 |
7 |
7 |
Тхеквондо |
7 |
|
|
7 |
7 |
7 |
Фехтування на візках |
|
|
|
10 |
10 |
10 |
Футбол |
8 |
8 |
8 |
8 |
|
8 |
Футзал |
8 |
8 |
8 |
8 |
|
8 |
Шахи |
7 |
7 |
|
7 |
7 |
7 |
Шашки |
7 |
7 |
|
7 |
7 |
7 |
__________
* Окрім лабіринтиту (дозволяються заняття шахами та шашками).
** Окрім хронічних середніх отитів.
*** Визначається ментальний вік відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневого режиму навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 17 січня 2015 року № 67.