Про акціонерні товариства
Стаття 86. Виділ акціонерного товариства
Ст. 86 ЗУ Про акціонерні товариства вiд 17.09.2008 № 514-VI
1. Виділом акціонерного товариства визнається створення одного чи кількох акціонерних товариств із передачею йому згідно з розподільним балансом частини майна, прав та обов'язків акціонерного товариства, з якого здійснюється виділ, без припинення такого акціонерного товариства.
З акціонерного товариства може виділитися лише акціонерне товариство.
{ Частина перша статті 86 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2994-VI від 03.02.2011 }
2. Наглядова рада акціонерного товариства, з якого здійснюється виділ, виносить на затвердження загальних зборів акціонерів питання про виділ, порядок і умови виділу, створення нового товариства , конвертацію частини акцій товариства, з якого здійснюється виділ, в акції створюваного товариства і порядок такої конвертації , затвердження розподільного балансу.
{ Частина друга статті 86 в редакції Закону N 2994-VI від 03.02.2011 }
3. Загальні збори акціонерів товариства, з якого здійснюється виділ, ухвалюють рішення про виділ, порядок і умови виділу, створення нового товариства , конвертацію частини акцій товариства, з якого здійснюється виділ, в акції створюваного товариства і порядок такої конвертації , затвердження розподільного балансу.
Загальні збори акціонерів кожного створюваного акціонерного товариства ухвалюють рішення про затвердження статуту і утворення органів товариства.
{ Частина третя статті 86 в редакції Закону N 2994-VI від 03.02.2011 }
4. Розміщення акцій товариства, що виділилося, здійснюється із збереженням співвідношення, що було між акціонерами в статутному капіталі товариства, з якого здійснено виділ.
Акції товариства, з якого здійснюється виділ, викуплені товариством, не можуть передаватися до складу активів товариства-правонаступника та не підлягають конвертації. Такі акції підлягають анулюванню в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
5. Акціонерне товариство, з якого здійснюється виділ, несе субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями, які перейшли до товариства, що виділилося, згідно з розподільним балансом. Товариство, що виділилося, несе субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями, які виникли у товариства, з якого здійснюється виділ, перед виділом, але не перейшли до товариства, що виділилося. Якщо товариств, що виділилися, два чи більше, вони солідарно несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями разом з товариством, з якого здійснено виділ.
6. Процедура виділу акціонерних товариств здійснюється аналогічно порядку, визначеному частиною шостою статті 83 цього Закону.