Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України
Стаття 10. Головне управління та підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Ст. 10 ЗУ Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України від 23.02.2006 № 3475-IV


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
1. Головне управління та підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України призначені для організації і забезпечення урядовим фельд’єгерським зв’язком Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, державних органів, органів місцевого самоврядування, органів військового управління та інших юридичних осіб відповідно до законодавства.

2. За рішенням Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення можуть утворюватися підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку.

3. Положення про підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку, їх структуру, штат (штатний розпис) і кошторис затверджує начальник Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

4. Головне управління та підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в рамках міжурядових угод виконують функції фельд’єгерської служби.

5. Основними завданнями Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України є:

1) організація, забезпечення і доставка кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, державних органів, органів місцевого самоврядування, органів військового управління відповідно до переліків, затверджених Кабінетом Міністрів України;

2) доставка кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України під час поїздок по країні та за кордон, а також виконання особливих доручень;

3) доставка цінних відправлень Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Ради міністрів Автономної Республіки Крим і виконання їх особливих доручень щодо доставки таких відправлень;

4) забезпечення у межах повноважень взаємодії з аналогічними органами держав - учасниць Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок для збереження та безперешкодної доставки кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти;

5) організація і забезпечення урядовим фельд’єгерським зв’язком державних органів, органів місцевого самоврядування, які не входять до переліків, затверджених Кабінетом Міністрів України, на договірних засадах;

6) проведення заходів з охорони кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти, що доставляється.

6. Для забезпечення виконання покладених завдань Головне управління та підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України мають право:

1) перевозити залізничним, авіаційним, автомобільним, морським і річковим транспортом кореспонденцію, офіційну кореспонденцію та дипломатичну пошту;

2) користуватися правом позачергового придбання проїзних документів на всі види транспорту, позачергового розміщення на всіх видах транспорту, позачергового розміщення в готелях за посвідченням про відрядження;

3) використовувати автомобілі без нанесення розпізнавальних знаків і написів, оснащувати їх спеціальними звуковими та світловими сигналами, засобами зв’язку;

4) надавати юридичним особам платні послуги відповідно до законодавства.

7. Органи державної влади зобов’язані в межах своїх повноважень сприяти Головному управлінню та підрозділам урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в організації оперативної доставки кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти та забезпеченні умов її гарантованого збереження.

8. За замовленням Головного управління, підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України органи управління залізничним, авіаційним, морським та річковим транспортом виділяють відповідно окремі купе в пасажирських поїздах, окремі каюти у річкових та морських судах (купе, каюти повинні бути найбільш зручними за умовами режиму безпеки), місця в пасажирських салонах літаків для проїзду особового складу Головного управління, підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України під час виконання ними обов’язків служби з оплатою вартості проїзду за існуючими тарифами; забезпечують позачергове придбання квитків і на умовах оренди надають в аеропортах службові приміщення з телефонним зв’язком, а також можливість використання інших наявних засобів зв’язку для забезпечення доставки і збереження кореспонденції.

9. Кореспонденція, офіційна кореспонденція та дипломатична пошта, що доставляється урядовим фельд’єгерським зв’язком, є недоторканною, не підлягає розкриттю та/або затриманню, крім випадків, визначених законом.

10. Кореспонденція, офіційна кореспонденція та дипломатична пошта, що доставляється особовим складом Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, обов’язкова для отримання одержувачем незалежно від його підпорядкування та форми власності, якщо інше не визначено законом.

11. Для захисту кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти, приміщень, споруд і транспортних засобів, де вона зберігається, а також життя і здоров’я особового складу Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від протиправних посягань під час виконання ними обов’язків служби на підставі та в порядку, встановлених законом, може застосовуватися вогнепальна зброя, спеціальні засоби та заходи фізичного впливу.

12. У виняткових випадках, якщо збереження кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти є неможливим, вона підлягає знищенню в установленому порядку.

13. Транспортні засоби Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України не можуть використовуватися в інтересах інших органів та організацій, не підлягають огляду, перевірці, затриманню та є транспортними засобами спеціалізованого призначення.

14. Порядок забезпечення урядовим фельд’єгерським зв’язком, приймання, доставки, збереження, знищення кореспонденції, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти визначається Кабінетом Міністрів України.

Розділ III
ОСОБОВИЙ СКЛАД ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ