Про господарські товариства
Стаття 69. Відступлення частки (її частини) учасника повного товариства

Ст. 69 ЗУ Про господарські товариства вiд 19.09.1991 № 1576-XII


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
Передача учасником повного товариства своєї частки іншим учасникам цього товариства або третім особам може бути здійснена лише за згодою всіх учасників.

З передачею частки третій особі здійснюється одночасно перехід усієї сукупності прав та обов'язків, що належали учаснику, який вибув з повного товариства або відступив частину своєї частки.

При реорганізації юридичної особи, учасника повного товариства, або смерті громадянина, учасника повного товариства, правонаступник має переважне право вступу до товариства за згодою решти учасників.

Правонаступник несе відповідальність за борги учасника, що виникли за час діяльності товариства, перед повним товариством, а також за борги товариства перед третіми особами.

У разі відмови правонаступника від вступу до повного товариства або відмови товариства у прийнятті правонаступника йому виплачують вартість частки, що належить реорганізованій юридичній особі , розмір якої визначається на день реорганізації учасника. В цих випадках відповідно зменшується розмір майна товариства, вказаний в засновницькому договорі.