Про карантин рослин
Стаття 41. Розширений фітосанітарний контроль вантажів з об’єктами регулювання, що імпортуються
Ст. 41 ЗУ Про карантин рослин від 30.06.1993 № 3348-XII
Підставами для проведення розширеного фітосанітарного контролю вантажів з об’єктами регулювання, що імпортуються, на прикордонному пункті карантину рослин є:
відсутність фітосанітарного сертифіката, якщо вантаж з об’єктами регулювання повинен супроводжуватися таким документом;
підроблений або іншим чином сфальсифікований фітосанітарний сертифікат, яким супроводжується об’єкт регулювання;
невідповідність об’єктів регулювання у вантажі фітосанітарному сертифікату;
візуально виявлене зараження вантажу регульованими шкідливими організмами або наявні ознаки зараження ними;
наявні ознаки пошкодження вантажу та/або транспортного засобу, у якому знаходиться вантаж.
Рішення про затримання вантажу для здійснення розширеного фітосанітарного контролю приймає державний фітосанітарний інспектор за наявності однієї з перелічених підстав.
При цьому державний фітосанітарний інспектор повідомляє власника вантажу про причину його затримання і проводить відбір зразків вантажу згідно з процедурою для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) державними фітосанітарними лабораторіями.
Вантажі, які підлягають розширеному фітосанітарному контролю, ізолюються на час проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) на прикордонному пункті карантину рослин.
У разі якщо за результатами фітосанітарної експертизи (аналізів) буде підтверджено зараження карантинним організмом, про це повідомляється власник вантажу.
У разі якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) не підтвердить зараження карантинним організмом, вантаж підлягає проходженню подальших митних процедур та на нього видається карантинний сертифікат.
У разі якщо фітосанітарна експертиза (аналізи) підтвердить зараження карантинним організмом, власник вантажу або уповноважена ним особа може оскаржити результати фітосанітарної експертизи (аналізів) та провести повторну фітосанітарну (арбітражну) експертизу (аналізи).