Укр Рус
< Накази МФУ

Наказ МФУ № 1128 від 14.11.2014 Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість

Наказ МФУ № 1128 від 14.11.2014 Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

14.11.2014  № 1128

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2014 р.
за № 1454/26231


Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість

Відповідно до пункту 200.20 статті 200 розділу V, статті 337 розділу ХVІІІ Податкового кодексу України та Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 грудня 2013 року № 781 "Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 грудня 2013 року за № 2208/24740.

3. Установити, що відшкодування інвестору (оператору) за угодою про розподіл продукції здійснюється без застосування критеріїв на отримання автоматичного бюджетного відшкодування, зазначених у Порядку, який затверджується цим наказом.

4. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) у встановленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

5. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2015 року.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Фудашкіна Д.О. та Голову Державної фіскальної служби України Білоуса І.О.

Міністр

О. Шлапак

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
14.11.2014  № 1128

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 2014 р.
за № 1454/26231


ПОРЯДОК
визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість

1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 200.20 статті 200 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

2. Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість (далі - ПДВ) платник податку на додану вартість (далі - платник ПДВ) повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 розділу V Кодексу.

3. Критерії оцінки платника ПДВ, відповідність яким надає такому платнику ПДВ право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

4. Дані, на підставі яких формуються критерії, та порядок їх обрахунку:

1) платники ПДВ, які не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Для формування зазначеного критерію використовують відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відомості, внесені до Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб, сформовані на підставі судових рішень та оголошень про банкрутство;

2) платники ПДВ, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, стосовно яких у реєстрі відсутні записи про:

відсутність підтвердження відомостей;

відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);

прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;

припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Для формування зазначеного критерію використовують відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";

3) платники податку мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму ПДВ, заявлену до відшкодування, та:

здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників ПДВ з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів), або

здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Порядок обрахунку наведених критеріїв:

для формування критерію, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, використовуються дані Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з ПДВ), в якій платник ПДВ відображає:

сукупну залишкову балансову вартість необоротних активів на кінець звітного (податкового) періоду (НАкп);

сукупну залишкову балансову вартість необоротних активів, задекларовану у податковій звітності з податку на прибуток підприємств за останній звітний (податковий) період (рік), щодо якого минув граничний термін подання.

Сукупна залишкова балансова вартість необоротних активів (НАкп) повинна бути у три рази більше, ніж сума ПДВ, задекларована платником ПДВ до відшкодування (БВ), тобто:


для формування критерію, зазначеного в абзаці другому цього підпункту, використовують дані податкових декларацій з ПДВ платника ПДВ (як декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, так і декларації з ПДВ підприємств, що застосовують спеціальні режими оподаткування ПДВ) за попередні 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) / попередні 4 послідовних звітних податкових періоди (квартали) та уточнюючих розрахунків з ПДВ (як до декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, так і до декларації з ПДВ підприємств, що застосовують спеціальні режими оподаткування ПДВ) у зв'язку із самостійним виправленням помилок у таких звітних періодах.

Порядок розрахунку:

коефіцієнт обсягу постачання товарів/послуг (Коп) визначається як співвідношення обсягу постачання товарів/послуг (без ПДВ) за операціями, що оподатковуються за нульовою ставкою, за попередні 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) / попередні 4 послідовних звітних податкових періоди (квартали) до загального обсягу постачання товарів/послуг (без ПДВ) за попередні 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) / попередні 4 послідовних звітних податкових періоди (квартали) за формулою

де

ОП 0%-сума обсягу постачання товарів/послуг (без ПДВ) за операціями, що оподатковуються за нульовою ставкою, за попередні 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) / попередні 4 послідовних звітних податкових періоди (квартали);

ОП-загальний обсяг постачання товарів/послуг (без ПДВ) за операціями, що підлягають оподаткуванню ПДВ та звільненими від оподаткування ПДВ, за попередні 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) / попередні 4 послідовних звітних податкових періоди (квартали).


Показник (Коп) не повинен бути меншим за 40 відсотків;

для формування критерію, зазначеного в абзаці третьому цього підпункту, використовуються дані Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з ПДВ), в якій платник ПДВ відображає:

суму витрачання на придбання необоротних активів протягом останніх 12 календарних місяців станом на кінець звітного (податкового) періоду (Кно);

суму витрачання на придбання необоротних активів, зазначену у звіті про рух грошових коштів за останній звітний податковий період (рік), щодо якого минув граничний термін подання.

Сума витрачання на придбання необоротних активів протягом останніх 12 календарних місяців повинна бути не менше ніж 3 мільйони гривень, тобто:

Кно ≥ 3000000 грн;

4) платники податку не мають податкового боргу.

Для формування цього критерію (ПБ) використовуються зведені показники загальної суми податкового боргу платників податків до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням суми боргу за основним платежем, пені, за штрафними (фінансовими) санкціями) на перше число місяця, другого за звітним періодом;

5) великий платник податків не декларував від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року.

Цей критерій застосовується до платників податків, включених до Реєстру великих платників податків на відповідний рік, який затверджується Державною фіскальною службою України, відповідно до пункту 64.7 статті 64 Кодексу.

У разі відповідності зазначеним вимогам аналізуються дані податкової звітності з податку на прибуток за останній звітний (податковий) період, щодо якого минув граничний термін подання, а саме: від'ємне значення об'єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) року.

5. Визначення відповідності платника ПДВ зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

6. За результатами проведення автоматизованої звірки відповідності даних платника ПДВ критеріям на автоматичне відшкодування Державна фіскальна служба України не пізніше 15-го календарного дня після граничного терміну подачі звітності формує два переліки платників ПДВ:

перелік платників ПДВ, що відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ;

перелік платників ПДВ, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ.

7. Зазначені переліки не пізніше 15-го календарного дня після граничного терміну подачі звітності доводяться до відома територіальним органам Державної фіскальної служби та використання ними в роботі.

8. Територіальний орган Державної фіскальної служби протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомляє платника ПДВ шляхом надсилання/вручення письмового повідомлення про невідповідність платника ПДВ критеріям, визначеним у Кодексі, які дають право на автоматичне бюджетне відшкодування, з наданням детального пояснення і розрахунків за критеріями, значення яких не дотримано (за формою згідно з додатком до цього Порядку, яке формується на підставі даних переліку платників ПДВ, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ).

Директор Департаменту
податкової, митної
політики та методології
бухгалтерського обліку


М.О. Чмерук

Додаток
до Порядку визначення відповідності
платника податку на додану вартість
критеріям, які дають право
на отримання автоматичного
бюджетного відшкодування податку
на додану вартість
(пункт 8)


ПОВІДОМЛЕННЯ

Корінець повідомлення про невідповідність платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначеного пунктом 200.19 статті 200 розділу V Податкового    кодексу України

 

№ __________

від ”    ”__________ 20__ року

 

Виставлене:

 

____________________________________

(найменування – для юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, ім’я, по батькові – для фізичної особи; для договору про спільну діяльність, договору управління майном – найменування, дата та номер договору)

 

___________________________________

   (податковий номер або серія та номер паспорта*)

 

_____________________________________

(місцезнаходження/місце проживання платника податків)

 

 

 

 

 

Керівник (заступник керівника)

 

__________________________________

 

_________

(підпис)

___________________

(ініціали, прізвище)

 

М.П.

 

 

 

 

Податкове повідомлення отримав:

 

___________________________________

(посада)

 

___________________________________ (прізвище, ініціали)

 

___________________________________

(підпис)

 

 “____” _______________20__ року

 

У разі надіслання повідомлення листом з повідомленням про вручення проставляється дата вручення, зазначена в повідомленні про вручення, або дата, зазначена поштовою службою в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до Порядку визначення відповідності
платника податку на додану вартість
критеріям, які дають право
на отримання автоматичного
бюджетного відшкодування податку
на додану вартість

(пункт 8)

 

Повідомлення

 

від ”    ”________ 20__ року    № __________

 

___________________________________________________

(найменування контролюючого органу та його місцезнаходження)

 

повідомляє

________________________________________________

(найменування – для юридичної особи та представництва нерезидента; прізвище, ім’я, по батькові – для фізичної особи; для договору про спільну діяльність, договору управління майном – найменування, дата та номер договору)

_________________________________

(податковий номер або серія та номер паспорта*)

___________________________________________________,

(місцезнаходження/місце проживання платника податків)

 

що вказаний платник податку на додану вартість не має права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість відповідно до статті 200 розділу V Податкового кодексу України, оскільки не відповідає критеріям, які дають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість, визначеним пунктом 200.19 цієї статті, а саме:

відомості з Єдиного державного

реєстру юридичних осіб та фізичних

осіб – підприємців, відомості, внесені

до Єдиного банку даних про платників

податків – юридичних осіб, сформовані

на підставі судових рішень та оголошень

про банкрутство                                             ______________________;

перевищення сукупної залишкової балансової

вартості необоротних активів над сумою

податку на додану вартість, заявленою

до відшкодування (НАкп/БВ >3)                    ______________________;

 

відсоток обсягу постачання товарів/послуг,

що оподатковуються за нульовою ставкою

(без ПДВ), до  загального обсягу постачання

товарів/послуг (без ПДВ) (Коп≥40%)           ______________________;

розмір інвестицій в необоротні активи

протягом останніх 12 календарних місяців

(Кно ≥ 3 000 000 грн)                                     ______________________;

 

сума податкового боргу (грн) (ПБ = 0)       ______________________;

від’ємне значення об'єкта оподаткування

податком на прибуток за підсумками

останнього звітного (податкового) року

(великий платник податків)                          ______________________.

 

Це повідомлення може бути оскаржене у порядку і терміни, визначені законодавством.

 

Керівник (заступник керівника)

 

_______________________________

(найменування контролюючого органу)

___________

(підпис)

________________

(ініціали, прізвище)

                         

                                               М.П.

* Серія та номер паспорта зазначаються для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті.


Інші НПА

Наказ МФУ №1127 від 14.11.2014 Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів Наказ Мін'юст №1862/5 від 06.11.2014 Про застосування абзацу першого пункту 3.5 розділу ІІІ Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство Наказ Мін'юст №1850/5 від 05.11.2014 Про внесення зміни до Порядку розгляду звернень громадян у Державній кримінально-виконавчій службі України Наказ Мін'юст №1848/5 від 05.11.2014 Про затвердження Порядку формування кадрового резерву на керівні посади начальницького складу в Державній кримінально-виконавчій службі України Наказ МОН №1263 від 04.11.2014 Про внесення зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 25 травня 2006 року № 404 Наказ МОН №1233 від 27.10.2014 Про затвердження зміни до наказу Міністерства освіти і науки, 06 молоді та спорту України від 03 грудня 2012 року № 1370 Указ Президент №548 від 05.05.2011 Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України Указ Президент №277 від 21.03.2002 Про переліки посад військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, що підлягають заміщенню особами вищого офіцерського (начальницького) складу, та граничних військових і спеціальних звань за цими посадами Постанова КМУ №442 від 10.09.2014 Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади Закон України ВРУ №1258-VII від 13.05.2014 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом