Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати


Лист Вищий господарський суд України № 01-06/1290/14 від 12.09.2014 Про Закон України \"Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції\"

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

12.09.2014  № 01-06/1290/14

Господарські суди України


Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції"

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції" (далі - Закон), який набрав чинності 20.08.2014, Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на таке.

1. Частиною першою статті 1 Закону змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних, зокрема, господарським судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції (далі - АТО). Розгляд відповідних справ здійснюється господарськими судами, що визначаються Головою Вищого господарського суду України.

2. Складання переліку місцевих та апеляційних (у тому числі господарських) судів, які знаходяться в районі проведення АТО і в яких неможливо здійснювати правосуддя, та направлення відповідних подань, а так само подань про можливість відновлення роботи місцевих і апеляційних судів віднесено до повноважень Державної судової адміністрації України (частина четверта статті 1, частина перша статті 3 Закону).

Розпорядженням Голови Вищого господарського суду України від 02.09.2014 № 28-р "Про зміну територіальної підсудності господарських справ" визначено, що розгляд справ підсудних господарським судам, розташованим у районі проведення АТО, здійснюється такими судами:

- господарських справ, підсудних господарському суду Донецької області, - господарським судом Запорізької області;

- господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області, - господарським судом Харківської області;

- господарських справ, що підлягають перегляду в апеляційному порядку Донецьким апеляційним господарським судом, - Харківським апеляційним господарським судом.

3. Справи, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні місцевих, апеляційних судів, розташованих в районі проведення АТО, в разі неможливості здійснювати правосуддя передаються судам відповідно до встановленої згідно із Законом підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження головою відповідного вищого спеціалізованого суду (абзац перший частини третьої статті 1 Закону).

Зазначена передача здійснюється шляхом винесення відповідних ухвал на підставі наведеної норми Закону та частини першої статті 17 Господарського процесуального кодексу України.

Розгляд переданих справ починається спочатку (шляхом винесення ухвали про прийняття справи до провадження).

4. Абзацом другим частини третьої статті 1 Закону передбачено, що у разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно із Законом підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.

Зазначені процесуальні дії вчиняються господарськими судами, визначеними Головою Вищого господарського суду України згідно із статтею 1 Закону (див. пункт 2 цього листа).

5. У випадках, про які йдеться в пунктах 3 і 4 даного листа, судовий збір за подання позовних заяв та інших звернень, сплачений при їх поданні до господарських судів, які розташовані в районі проведення АТО, повторно не сплачується і не стягується. Якщо ж такий збір сплачено не було, то його сплата (стягнення) здійснюється на загальних підставах відповідно до Закону України "Про судовий збір".

6. Відновлення роботи господарських судів, розташованих в районі проведення АТО, здійснюється згідно з розпорядженням, виданим Головою Вищого господарського суду України (частина перша статті 3 Закону).

Територіальна підсудність справ, розгляд яких розпочинається після видання такого розпорядження, за змістом частини другої статті 3 Закону визначається за загальними правилами Господарського процесуального кодексу України. Однак за приписом частини третьої тієї ж статті місцеві та апеляційні суди, які розпочали розгляд справ відповідно до частини першої статті 1 Закону після видання Головою Вищого господарського суду України розпорядження про відновлення роботи відповідних місцевих або апеляційних судів у зв’язку із закінченням АТО продовжують розгляд таких справ, тобто не передають їх за підсудністю до господарських судів, діяльність яких відновлено.

Про викладене повідомляється у порядку інформації.

Голова Вищого господарського
суду України


Б. Львов


Інші НПА

Наказ Мінкультури №220 від 30.04.1996 Про затвердження Положення про державну реєстрацію, перереєстрацію та облік музеїв Постанова ВРУ №9-VIII від 02.12.2014 Про формування складу Кабінету Міністрів України Постанова ВРУ №8-VIII від 02.12.2014 Про призначення Полторака С.Т. Міністром оборони України Постанова ВРУ №7-VIII від 02.12.2014 Про призначення Клімкіна П.А. Міністром закордонних справ України Постанова ВРУ №20-VIII від 02.12.2014 Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Петренка П.Д. Постанова ВРУ №19-VIII від 02.12.2014 Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Стеця Ю.Я. Постанова ВРУ №18-VIII від 02.12.2014 Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Розенка П.В. Постанова ВРУ №17-VIII від 02.12.2014 Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Кириленка В.А. Постанова ВРУ №16-VIII від 02.12.2014 Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Квіта С.М. Постанова ВРУ №15-VIII від 02.12.2014 Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Жданова І.О.