Постанова КМУ № 585 від 30.10.2014 Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної, комунальної власності та об’єктів, які належать Автономній Республіці Крим, і Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 жовтня 2014 р. № 585
Київ
Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної, комунальної власності та об’єктів, які належать Автономній Республіці Крим, і Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної, комунальної власності та об’єктів, які належать Автономній Республіці Крим, і Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2011 р. № 384 “Деякі питання організації здійснення державно-приватного партнерства” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 28, ст. 1168, № 61, ст. 2435; 2013 р., № 28, ст. 955), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
А.ЯЦЕНЮК
Інд. 18
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 жовтня 2014 р. № 585
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної, комунальної власності та об’єктів, які належать Автономній Республіці Крим, і Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства
1. У Порядку проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної, комунальної власності та об’єктів, які належать Автономній Республіці Крим:
1) пункт 5 викласти у такій редакції:
“5. Рішення про проведення конкурсу приймається органом, зазначеним у пункті 4 цього Порядку (далі - орган управління), після проведення у встановленому порядку аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства.”;
2) у пункті 6:
в абзаці п’ятому слово “здійснення” замінити словом “реалізації”;
в абзаці чотирнадцятому слова “кваліфікаційні вимоги” замінити словами “основні кваліфікаційні вимоги”;
в абзаці п’ятнадцятому слова “критерії проведення” замінити словами “основні критерії проведення”;
3) у пункті 7:
в абзаці першому слово “є” замінити словами “можуть бути”;
абзац одинадцятий викласти у такій редакції:
“зобов’язання щодо відшкодування витрат на проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства та/або витрат на розроблення (виготовлення) землевпорядної документації, її експертизи та інших витрат, пов’язаних з підготовкою до конкурсу (якщо це передбачено умовами конкурсу);”;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
“інші умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін необхідно досягти згоди;”;
4) в абзаці третьому пункту 9 слово “Міністерства” замінити словами “Мінекономрозвитку (далі - Міністерство)”;
5) у пункті 15:
абзаци десятий і одинадцятий виключити;
доповнити пункт після абзацу тринадцятого новими абзацами такого змісту:
“умови, розмір і порядок внесення платежів, якщо такі передбачено у рамках здійснення державно-приватного партнерства;
зобов’язання щодо компенсації витрат на проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства та/або витрат на розроблення (виготовлення) землевпорядної документації, її експертизи та інших витрат, пов’язаних з підготовкою до конкурсу;”.
У зв’язку з цим абзаци чотирнадцятий - двадцять другий вважати відповідно абзацами шістнадцятим - двадцять четвертим;
в абзаці вісімнадцятому слова “використання працівників -” замінити словами “використання праці”;
6) пункт 16 викласти у такій редакції:
“16. Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу повинні відповідати критеріям, визначеним органом управління, щодо наявності:
обладнання та матеріально-технічної бази;
працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
документально підтвердженого досвіду та фінансової спроможності.”;
7) у пункті 20:
абзац другий після слів “повне найменування” доповнити словами “(для фізичних осіб - підприємців - прізвище, ім’я та по батькові)”;
абзац четвертий після слів “відомості про посадових осіб претендента” доповнити словами “(для юридичних осіб)”;
в абзацах восьмому - одинадцятому слова “за останні три звітні роки” виключити;
в абзаці тринадцятому слова “, довідки органу державної податкової служби за місцем реєстрації як платника податків про стан розрахунків з державним бюджетом” виключити;
в абзаці чотирнадцятому слова “особа - нерезидент подає також документи” замінити словами “особа - нерезидент подає разом із заявкою документи”;
8) у пункті 23:
абзац четвертий виключити;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
“У разі коли після оголошення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства заявку на участь у зазначеному конкурсі подав лише один претендент, що відповідає кваліфікаційним вимогам, відповідний договір може бути укладений уповноваженим органом з таким претендентом шляхом погодження з ним істотних умов договору, якщо інше не визначено законами, що регулюють відносини, які виникають у процесі укладення та виконання договорів концесії, спільної діяльності чи інших договорів.”;
9) абзац другий пункту 26 виключити;
10) в абзаці четвертому підпункту 3 пункту 28 слово “працівників -” замінити словом “праці”;
11) пункт 38 викласти у такій редакції:
“38. Орган управління укладає договір про партнерство з переможцем конкурсу.”;
12) у пункті 39 слова “здійснює його реєстрацію” замінити словами “веде облік договорів”.
2. У Порядку проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства:
1) пункти 3 і 4 викласти у такій редакції:
“3. Орган, зазначений у пункті 2 цього Порядку (далі - орган управління), проводить аналіз ефективності із власної ініціативи або на підставі пропозиції особи, яка відповідно до Закону України “Про державно-приватне партнерство” може бути приватним партнером (далі - особа, яка подала пропозицію).
4. Пропозиція щодо здійснення державно-приватного партнерства (далі - пропозиція) подається органові управління за формою, затвердженою Мінекономрозвитку (далі - Міністерство).
До пропозиції додається техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства за формою, затвердженою Міністерством.”;
2) у пункті 6:
абзац перший викласти у такій редакції:
“6. Пропозиція та техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства подаються державною мовою, їх сторінки прошнуровуються, нумеруються, засвідчуються підписом приватного партнера або уповноваженої ним особи та скріплюються печаткою (для юридичної особи).”;
в абзаці другому слова “Пропозиція подається” замінити словами “Пропозиція та техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства подаються”;
3) пункти 7-9 викласти у такій редакції:
“7. Орган управління, за відсутності підстав для відмови в розгляді пропозиції, розглядає її протягом 25 днів після надходження та проводить відповідно до затвердженої Міністерством методики аналіз ефективності на підставі техніко-економічного обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства, за результатами якого готує висновок, що містить:
обґрунтування соціально-економічних та екологічних наслідків здійснення державно-приватного партнерства за результатами аналізу:
- економічних та фінансових показників здійснення партнерства, у тому числі порівняння показників його реалізації із застосуванням державно-приватного партнерства, включаючи прогнозований обсяг витрат та вигоди від його реалізації, з показниками провадження відповідної діяльності за інших умов, ніж у рамках державно-приватного партнерства;
- соціальних наслідків, включаючи поліпшення якості послуг та підвищення рівня задоволення попиту на товари (роботи і послуги);
- ризиків, пов’язаних із здійсненням державно-приватного партнерства, з урахуванням засобів їх розподілу між державним та приватним партнерами і впливу такого розподілу на фінансові зобов’язання державного партнера;
- екологічних наслідків здійснення державно-приватного партнерства з урахуванням можливого негативного впливу на стан довкілля;
порівняння основних показників реалізації проекту (рентабельність, обсяг витрат, якість послуг тощо) із залученням приватного партнера та без такого залучення;
інформацію про ризики, пов’язані із здійсненням державно-приватного партнерства, їх оцінку та визначення форми управління ризиками відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України;
визначення форми здійснення державно-приватного партнерства;
обґрунтування необхідності надання державної підтримки (у разі потреби).
8. У разі ініціювання здійснення державно-приватного партнерства органом управління такий орган проводить відповідно до затвердженої Міністерством методики аналіз ефективності на підставі техніко-економічного обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства, за результатами якого готує висновок.
9. Висновок про результати проведення аналізу ефективності затверджується органом управління та є підставою для прийняття рішення про проведення конкурсу з визначення приватного партнера, крім випадків, коли об’єктом державно-приватного партнерства є об’єкти державної власності або для здійснення такого партнерства передбачається надання державної підтримки.”;
4) пункт 10 виключити;
5) пункт 11 викласти у такій редакції:
“11. У випадках, передбачених законом, проводиться екологічна експертиза щодо негативного впливу здійснення державно-приватного партнерства на стан навколишнього природного середовища.”;
6) абзац п’ятий пункту 12 викласти у такій редакції:
“Рішення про відмову в розгляді пропозиції надсилається в день його прийняття особі, яка подала пропозицію, а стосовно об’єктів державної власності копія рішення разом з копією документів, зазначених у пункті 4 цього Порядку, надсилається також Міністерству.”;
7) пункти 13 і 14 викласти у такій редакції:
“13. Якщо об’єктом державно-приватного партнерства є об’єкти державної власності або для здійснення такого партнерства передбачається надання державної підтримки, орган управління надсилає протягом трьох робочих днів висновок про результати проведення аналізу ефективності, до якого додається техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства, на погодження Міністерству, а також Мінфіну для подання пропозицій стосовно можливих фінансових ризиків та доцільності надання державної підтримки.
14. Мінфін розглядає протягом 15 робочих днів висновок про результати проведення аналізу ефективності і надсилає Міністерству пропозиції щодо можливих фінансових ризиків та доцільності надання державної підтримки.”;
8) абзац перший пункту 19 викласти у такій редакції:
“19. Міністерство має право протягом п’яти робочих днів після надходження від органу управління рішення про відмову в розгляді пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної власності надіслати таку пропозицію зазначеному органові на повторний розгляд з обґрунтуванням причини.”;
9) у пункті 20:
в абзацах першому і третьому слова “екологічної експертизи”, а в абзаці другому слова “екологічної експертизи,” замінити словами “розроблення (виготовлення) землевпорядної документації, її експертизи та інших витрат, пов’язаних з підготовкою до конкурсу,”;
в абзаці четвертому слова “екологічної експертизи” замінити словами “розроблення (виготовлення) землевпорядної документації, її експертизи та інші витрати, пов’язані з підготовкою до конкурсу”.
Інші НПА
Постанова КМУ №584 від 30.10.2014 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 р. № 353 Постанова КМУ №583 від 30.10.2014 Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 2013 р. № 412 Розпорядження КМУ №1057-р від 30.10.2014 Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Розпорядження КМУ №1056-р від 30.10.2014 Про виділення коштів для здійснення евакуації громадян України з території Сектора Газа Розпорядження КМУ №1053-р від 30.10.2014 Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція Розпорядження КМУ №1040-р від 17.07.2014 Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства “Артемсіль” до сфери управління Міністерства інфраструктури Розпорядження КМУ №265-р від 21.03.2011 Питання управління Міністерством інфраструктури об\'єктами державної власності Указ Президент №844/2014 від 03.11.2014 Про орден Героїв Небесної Сотні Указ Президент №842/2014 від 03.11.2014 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 вересня 2014 року "Про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України Указ Президент №841/2014 від 03.11.2014 Про Положення про Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу