Укр Рус
< Кодекс адміністративного судочинства України

Кодекс адміністративного судочинства України
Стаття 162. Повноваження суду при вирішенні справиСт. 162 КАС від 06.07.2005 № 2747-IV
1. При вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

 

2. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про:

 

1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;

 

2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;

 

3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій;

 

4) стягнення з відповідача коштів;

 

5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

 

6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

 

7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України;

 

8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

 

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

 

Суд за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень може прийняти іншу постанову у випадках, встановлених законом.

 

3. Якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.


Стаття 1 ...160 161 162 163 164 ...Розділ 

Перейти до статті