Укр Рус

Кодекс законів про працю України
Стаття 130. Загальні підстави і умови матеріальної відповідальності працівниківСт. 130 КЗпПУ від 10.12.1971 № 322-VIIIПрацівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.

За наявності зазначених підстав і умов матеріальна відповідальність може бути покладена незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

На працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського риску, а також за неодержані підприємством, установою, організацією прибутки і за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності.

Працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю або частково. За згодою власника або уповноваженого ним органу працівник може передати для покриття заподіяної шкоди рівноцінне майно або поправити пошкоджене.

{ Стаття 130 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N від 24.12.76, N від 27.06.86; Законом N від 05.07.95 }

Стаття 1 ...128 129 130 131 132 ...265 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII 

Рекомендовані сторінки

Податковий кодекс України Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу Кодекс законів про працю України Стаття 132. Матеріальна відповідальність у межах середнього місячного заробітку Кодекс законів про працю України Стаття 131. Обов'язки власника або уповноваженого ним органу та працівників по збереженню майна Кодекс законів про працю України Кодекс законів про працю України Стаття 134. Випадки повної матеріальної відповідальностіДодати коментар до ст.130 КЗпПУ від 10.12.1971 № 322-VIII