Укр Рус

Конституція України
Стаття 131. В Україні діє Вища рада юстиції, до відання якої належить:



Ст. 131 Конституція України



1) внесення подання про призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад; { Офіційне тлумачення пункту 1 частини першої статті 131 див. в Рішенні Конституційного Суду N 14-рп/2001 від 16.10.2001 } 2) прийняття рішення стосовно порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності; 3) здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів Верховного Суду України і суддів вищих спеціалізованих судів та розгляд скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів.

Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури - двох членів Вищої ради юстиції.

До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.

Стаття 1 ...129 130 131 132 133 ...161 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Конституція України 

Рекомендовані сторінки

Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення