Укр Рус

Кримінальний кодекс України
Стаття 97. Звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеруСт. 97 ККУ
1. Неповнолітнього, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо його виправлення можливе без застосування покарання. У цих випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу.

2. Примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу.

3. У разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього примусових заходів виховного характеру ці заходи скасовуються і він притягується до кримінальної відповідальності.

{ Стаття 97 із змінами, внесеними згідно із Законом N 270-VI від 15.04.2008 }


Стаття 1 ...95 96 97 98 99 ...447 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Кримінальний кодекс України 

Рекомендовані сторінки

Кримінальний кодекс України Стаття 98. Види покарань Кримінальний кодекс України Стаття 99. Штраф Кримінальний кодекс України Кримінальний кодекс України Стаття 105. Звільнення від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру Кримінальний кодекс України Стаття 100. Громадські та виправні роботиДодати коментар до ст.97 ККУ