Укр Рус

Про відпустки
Стаття 20. Порядок надання соціальних відпусток



Ст. 20 ЗУ Про відпустки вiд 15.11.1996 № 504/96-ВР




Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів . Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу.

Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону , відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено .

{ Частина четверта статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1959-VI від 10.03.2010 }

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається працівнику, якщо дитина перебуває на державному утриманні .

{ Частина п'ята статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1959-VI від 10.03.2010 }

Відпустка у зв'язку з усиновленням дитини віком старше трьох років надається за заявою особи, яка усиновила дитину, на підставі рішення про усиновлення дитини та оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу.



Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону. від 02.11.2000 )


Стаття 1 ...18-1 19 20 21 22 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про відпустки вiд 15.11.1996 № 504/96-ВР 

Рекомендовані сторінки

Про відпустки Стаття 16. Творча відпустка Про відпустки Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты Статья 12. Льготы участникам боевых действий и лицам, приравненным к ним Про відпустки Стаття 21. Порядок оплати відпусток Про відпустки Стаття 22. Відрахування із заробітної плати за час відпустки