Укр   Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати


Розпорядження Антимонопольний комітет № 32 від 23.02.2001 Про Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України

 
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
 
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
 
N 32-р від 23.02.2001 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 березня 2001 р.
за N 291/5482

Про Положення про територіальне відділення
Антимонопольного комітету України
 
{ Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Антимонопольного комітету N 23-р від 24.11.2015 }

 
З метою реалізації положень Закону України від 13 липня 2000 року N 1907-III "Про внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України":
 
1. Затвердити Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, що додається.
2. Установити, що розпорядження набирає чинності через десять днів з дня його опублікування в "Офіційному віснику України".
 
Голова Комітету О.Завада
Затверджено
Розпорядження Антимонопольного
комітету України
23.02.2001 N 32-р
 
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 березня 2001 р.
за N 291/5482
 
Положення
про територіальне відділення Антимонопольного
комітету України
 
{ У тексті Положення слова "антимонопольне законодавство" та слова "законодавство про Антимонопольний комітет України" у всіх відмінках замінено словами "законодавство про захист економічної конкуренції" у відповідних відмінках; слово "арбітражний" у всіх відмінках замінено словом "господарський" у відповідних відмінках згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 08.02.2002 }

 
Це Положення визначає основні завдання, компетенцію, повноваження та організаційні засади діяльності територіального відділення Антимонопольного комітету України.
1. Територіальне відділення Антимонопольного комітету України (надалі - відділення) є органом у системі органів Антимонопольного комітету України (надалі - Комітет), утвореним для реалізації завдань, покладених на Комітет Законом України "Про Антимонопольний комітет України" від 18.04.2012 }
Відділення утворюється Комітетом в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, інших адміністративно-територіальних одиницях (надалі - регіони), йому підпорядковане і підзвітне. Спрямування, координація і контроль діяльності відповідних відділень Комітету здійснюються Головою Комітету, його заступниками, державними уповноваженими Комітету згідно з розподілом їхніх функціональних обов'язків.
Відділення у своїй діяльності керується Конституцією України від 08.02.2002 }
Відділення є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в Державному казначействі України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
2. Основним завданням відділення є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині:
1) здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції;
2) контролю за узгодженими діями суб'єктів господарювання та регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб'єктами природних монополій;
3) сприяння розвитку добросовісної конкуренції.
{ Частина перша пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 30.01.2004 }
 
{ Підпункт 4 пункту 2 виключено на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 226-р від 18.04.2012 }
 
Свої завдання відділення здійснює у відповідному регіоні (регіонах), а у випадках, передбачених законодавством, та за дорученням Голови Комітету - за межами регіону (регіонів).
{ Абзац пункту 2 в редакції Розпорядження Антимонопольного комітету N 38-рп від 24.11.2015 }
 
3. У сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції відділення має такі повноваження: { Абзац перший частини першої пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Антимонопольного комітету N 87-р від 18.04.2012 }
1) розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами;
2) приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення за заявами і справами, переглядати рішення у справах, надавати висновки щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції;
3) перевіряти суб'єкти господарювання, об'єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та під час проведення розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
4) при розгляді заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, проведенні перевірки та в інших передбачених законом випадках вимагати від суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, їх посадових осіб і працівників, інших фізичних та юридичних осіб інформацію, у тому числі з обмеженим доступом;
5) призначати експертизу та експерта із числа осіб, які володіють необхідними знаннями для надання експертного висновку;
6) у випадках та порядку, передбачених законом, проводити огляд службових приміщень та транспортних засобів суб'єктів господарювання - юридичних осіб, вилучати або накладати арешт на предмети, документи чи інші носії інформації, які можуть бути доказами або джерелом доказів у справі незалежно від їх місцезнаходження;
7) у разі перешкоджання працівникам відділення у виконанні ними повноважень, передбачених підпунктами 3, 4 і 6 цієї частини, залучати працівників органів внутрішніх справ для застосування заходів, передбачених законом, для подолання перешкод;
8) залучати працівників органів внутрішніх справ, митних та інших правоохоронних органів для забезпечення проведення розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема в разі проведення розслідування;
9) залучати до проведення перевірок спеціалістів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій за погодженням з їх керівниками, депутатів місцевих рад за їх згодою;
10) проводити дослідження ринку, визначати межі товарного ринку, а також становище, у тому числі монопольне (домінуюче), суб'єктів господарювання на цьому ринку та приймати відповідні рішення (розпорядження);
11) визначати наявність або відсутність контролю між суб'єктами господарювання або їх частинами та склад групи суб'єктів господарювання, що є єдиним суб'єктом господарювання;
12) вносити до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування обов'язкові для розгляду подання щодо анулювання ліцензій, припинення операцій, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю суб'єктів господарювання, у разі порушення ними законодавства про захист економічної конкуренції;
13) надавати обов'язкові для розгляду рекомендації органам влади, органам місцевого самоврядування, органам адміністративно-господарського управління та контролю, суб'єктам господарювання, об'єднанням щодо припинення дій або бездіяльності, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, та усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють;
14) звертатися до суду із позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції, а також із запитами щодо надання інформації про судові справи, що розглядаються цими судами відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції;
15) вживати заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції;
 
{ Підпункт 16 пункту 3 виключено на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 226-р від 18.04.2012 }
 
{ Підпункт 17 пункту 3 виключено на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 226-р від 18.04.2012 }
 
16) здійснювати інші повноваження, передбачені законодавством про захист економічної конкуренції.
{ Підпункт частини першої пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Антимонопольного комітету N 87-р від 18.04.2012 }
У сфері здійснення контролю за узгодженими діями відділення має такі повноваження:
1) розглядати заяви і справи про надання дозволу, надання висновків, попередніх висновків стосовно узгоджених дій, проводити дослідження за цими заявами і справами;
2) приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення за заявами і справами про надання дозволу на узгоджені дії, надавати висновки, попередні висновки стосовно узгоджених дій, висновки щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції;
3) переглядати рішення, прийняті ними в межах компетенції;
4) дозволяти або забороняти узгоджені дії;
5) при розгляді заяв і справ про узгоджені дії, проведенні перевірки та в інших передбачених законом випадках вимагати від суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, їх посадових осіб і працівників, інших фізичних та юридичних осіб інформацію, у тому числі з обмеженим доступом;
6) здійснювати повноваження, передбачені підпунктами 5, 10, 11 і 14 частини першої цього пункту;
7) здійснювати інші повноваження, передбачені законодавством про захист економічної конкуренції.
У сфері формування та реалізації конкурентної політики, сприяння розвитку добросовісної конкуренції відділення має такі повноваження:
1) вимагати від суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, їх посадових осіб інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідну для дослідження ринків, а також інформацію про реалізацію конкурентної політики;
2) узагальнювати та аналізувати інформацію про реалізацію актів законодавства про захист економічної конкуренції щодо пріоритетів і напрямів конкурентної політики;
3) погоджувати проекти нормативно-правових актів та інших рішень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, що можуть вплинути на конкуренцію;
4) здійснювати повноваження, передбачені підпунктами 5, 10, 11 і 14 частини першої цього пункту;
5) надавати обов'язкові для розгляду рекомендації та вносити до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій, суб'єктів господарювання, об'єднань пропозиції щодо здійснення заходів, спрямованих на обмеження монополізму, розвиток підприємництва і конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, а також щодо припинення дій або бездіяльності, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію;
6) взаємодіяти з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами адміністративно-господарського управління та контролю, підприємствами, установами та організаціями з питань розвитку, підтримки, захисту економічної конкуренції та демонополізації економіки;
7) розробляти та організовувати здійснення заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції;
8) вносити пропозиції, приписи органам влади, органам місцевого самоврядування щодо зміни прийнятих ними нормативно-правових актів, які не відповідають законодавству про захист економічної конкуренції або внаслідок неоднозначного розуміння яких створюються перешкоди для розвитку конкуренції;
9) взаємодіяти із засобами масової інформації та громадськими організаціями у роботі із запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, систематично інформувати населення про свою діяльність;
10) сприяти іншим відділенням у реалізації їхніх повноважень;
11) здійснювати інші повноваження, передбачені законодавством про захист економічної конкуренції.
Відділення за дорученням Голови Комітету чи органів Комітету проводить розслідування за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, дослідження за заявами і справами про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію, що підвідомчі цим органам.
{ Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 30.01.2004 }
4. Апарат відділення здійснює роботу із забезпечення діяльності відділень, у тому числі організаційну, технічну, аналітичну, інформаційно-довідкову та іншу роботу відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції. { Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 30.01.2004 }
5. Відділення не має права втручатися в господарську діяльність суб'єктів господарювання за винятком випадків, передбачених цим Положенням та іншими актами законодавства про захист економічної конкуренції.
6. Територіальне відділення Комітету очолює голова відділення, який призначається та звільняється Головою Комітету. { Частина перша пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 31-р від 30.01.2004 }
Головою відділення призначається особа, яка має вищу освіту, як правило економічну чи юридичну, і стаж роботи на керівних посадах не менше трьох років.
Обмеження щодо порядку призначення голів відділень та їх заступників, у тому числі шляхом встановлення обов'язку погодження з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування кандидатур на ці посади, не допускається. { Частина третя пункту 6 в редакції Розпорядження Антимонопольного комітету N 31-р від 30.01.2004 }
Голова відділення має заступників, які за його поданням призначаються та звільняються Головою Комітету. { Частина четверта пункту 6 із змінами, внесеними згідно Розпорядженням Антимонопольного комітету N 31-р від 30.01.2004 }
Заступником голови відділення призначається особа, яка має вищу освіту.
Голова відділення несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділення завдань і функцій, визначає ступінь відповідальності заступників голови, керівників структурних підрозділів та працівників відділення.
Заступники голови відділення виконують за дорученням голови відділення окремі його повноваження і заміщають голову відділення у разі його відсутності або неможливості здійснення ним своїх повноважень.
7. Голова відділення, особа, яка виконує його обов'язки:
спрямовує діяльність відділення;
розподіляє обов'язки між заступниками;
розробляє штатний розпис відділення в межах установленої структури, чисельності та фонду оплати праці працівників, кошторис витрат, затверджує положення про структурні підрозділи, визначає їхні функції і компетенцію та затверджує посадові інструкції працівників відділення;
є розпорядником асигнувань на утримання і забезпечення діяльності відділення;
здійснює прийняття, переведення, переміщення та звільнення працівників відділення (крім заступників);
застосовує заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення на працівників відділення (крім заступників);
видає накази, розпорядження, затверджує положення, інструкції та інші акти, обов'язкові для працівників відділення;
представляє відділення у відносинах з органами державної влади, у тому числі судом, органами місцевого самоврядування, органами адміністративно-господарського управління та контролю, суб'єктами господарювання, громадянами та об'єднаннями суб'єктів господарювання чи громадян;
приймає розпорядження про визначення меж товарних ринків та становища, у тому числі монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ньому; { Абзац десятий пункту 7 в редакції Розпорядження Антимонопольного комітету N 23-р від 08.02.2002 }
звертається до Голови Комітету за згодою (дорученням) вимагати територіальним відділенням від суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, їх посадових осіб і працівників, інших фізичних та юридичних осіб періодичне надання інформації, у тому числі з обмеженим доступом; { Пункт 7 доповнено новим абзацом одинадцятим згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 15-рп від 23.06.2015 }
звертається до Голови Комітету з поданням про створення в разі потреби тимчасових адміністративних колегій Комітету для розгляду окремих справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та інших питань, віднесених до повноважень Комітету; { Абзац пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 08.02.2002 }
створює та очолює адміністративні колегії територіального відділення Антимонопольного комітету України, забезпечує їх діяльність; { Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 08.02.2002 }
приймає обов'язкові для виконання рішення та здійснює інші дії в межах компетенції і повноважень відділення;
здійснює інші дії за дорученням Комітету.
8. Голова відділення під час реалізації завдань, покладених на відділення, має такі повноваження:
1) проводити, організовувати розслідування за заявами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, дослідження за заявами про надання дозволу, попередніх висновків стосовно узгоджених дій, що підвідомчі адміністративним колегіям територіального відділення, а за дорученням Голови чи органів Комітету - розслідування за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, дослідження за заявами і справами про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію, підвідомчими цим органам;
2) приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження;
3) проводити перевірки суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та під час проведення розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
4) безперешкодно входити до приміщень підприємств, установ та організацій під час проведення перевірок та розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції за умови пред'явлення службового посвідчення і документів, що підтверджують проведення перевірки чи розслідування;
5) при розгляді заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, проведенні перевірки та в інших передбачених законом випадках вимагати від суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, їх посадових осіб і працівників, інших фізичних та юридичних осіб інформацію, у тому числі з обмеженим доступом;
6) викликати для надання пояснень під час розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції посадових осіб і працівників суб'єктів господарювання, об'єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, інших юридичних осіб, їх структурних підрозділів, філій, представництв, а також фізичних осіб;
7) призначати експертизу та експерта з числа осіб, які володіють необхідними знаннями для надання експертного висновку;
8) у випадках та порядку, передбачених законом, проводити огляд службових приміщень та транспортних засобів суб'єктів господарювання - юридичних осіб, вилучати або накладати арешт на предмети, документи чи інші носії інформації, які можуть бути доказами чи джерелом доказів у справі незалежно від їх місцезнаходження;
9) у разі перешкоджання працівникам відділення виконувати повноваження, передбачені підпунктами 3, 4, 5 і 8 частини першої цього пункту, залучати працівників органів внутрішніх справ до застосування передбачених законом заходів, необхідних для подолання перешкод;
10) залучати працівників органів внутрішніх справ, митних та інших правоохоронних органів до забезпечення проведення розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема в разі проведення розслідування, у тому числі збирання та вилучення доказів, накладення арешту на майно, предмети, документи, інші носії інформації;
11) залучати до проведення перевірок спеціалістів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій за погодженням з їх керівниками, депутатів місцевих рад за їх згодою;
12) проводити дослідження ринку, визначати межі товарного ринку, а також становище, у тому числі монопольне (домінуюче), суб'єктів господарювання на цьому ринку та приймати відповідні рішення (розпорядження);
13) визначати наявність або відсутність контролю між суб'єктами господарювання чи їх частинами та склад групи суб'єктів господарювання, що є єдиним суб'єктом господарювання;
14) вносити до органів виконавчої влади обов'язкові для розгляду подання щодо анулювання ліцензій, припинення операцій, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю суб'єктів господарювання, у разі порушення ними законодавства про захист економічної конкуренції;
15) надавати обов'язкові для розгляду рекомендації та вносити до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій, суб'єктів господарювання, об'єднань пропозиції щодо здійснення заходів, спрямованих на обмеження монополізму, розвиток підприємництва і конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, а також щодо припинення дій або бездіяльності, що можуть мати негативний вплив на конкуренцію;
16) звертатися до суду з позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції, а також із запитами щодо надання інформації про справи, що розглядаються цими судами відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції;
17) представляти відділення без спеціальної довіреності в суді;
18) уповноважувати своїх заступників здійснювати повноваження, передбачені підпунктами 1 - 2 частини першої цього пункту;
19) складати протоколи про адміністративні правопорушення;
 
{ Підпункт 20 пункту 8 виключено на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 226-р від 18.04.2012 }
 
{ Підпункт 21 пункту 8 виключено на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 226-р від 18.04.2012 }
 
20) здійснювати інші повноваження, передбачені законодавством про захист економічної конкуренції.
{ Підпункт частини першої пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Антимонопольного комітету N 87-р від 18.04.2012 }
Голова відділення в Автономній Республіці Крим, голова іншого відділення Комітету з питань, що належать до його компетенції, має право бути невідкладно прийнятим відповідно Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівниками та посадовими особами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
Голова відділення має права і виконує обов'язки в межах компетенції, визначеної Законом України "Про Антимонопольний комітет України" , цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами, здійснює керівництво діяльністю відділення, забезпечує виконання завдань і функцій, покладених на відділення та його адміністративні колегії.
Розпорядження голови відділення приймаються від імені відділення.
Без згоди Комітету як вищого колегіального органу голова відділення не може входити до складу комісій, комітетів та інших органів, що утворюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування.
Особа, яка виконує обов'язки голови відділення, має повноваження, установлені для голови відділення.
{ Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 30.01.2004 }
9. Вимоги голови відділення є обов'язковими для виконання у визначені ним строки, якщо інше не передбачено законодавством.
Невиконання законних вимог голови відділення тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Інформація, доступ до якої обмежено законодавством, одержана головою відділення, використовується ним відповідно до чинного законодавства.
10. Голова відділення Комітету зобов'язаний:
виконувати вимоги законодавства України, бути об'єктивним та неупередженим під час реалізації своїх повноважень;
направляти органам влади, органам місцевого самоврядування, органам адміністративно-господарського управління та контролю і суб'єктам господарювання подання щодо порушень посадовими особами законодавства про захист економічної конкуренції України;
на вимогу Голови Комітету, але не рідше одного разу на рік, звітувати про діяльність відділення.
11. Діяльність щодо виявлення, попередження та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції здійснюється територіальним відділенням з додержанням процесуальних засад, визначених законодавчими актами України, а також Правил розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що затверджуються Комітетом; { Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 08.02.2002 }
розгляд справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, заяв і справ про надання дозволу на узгоджені дії здійснюється адміністративними колегіями територіального відділення Антимонопольного комітету України відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції та Регламенту про адміністративні колегії територіального відділення Антимонопольного комітету України. Забезпечення розгляду заяв і справ адміністративною колегією територіального відділення здійснюється головою територіального відділення Комітету відповідно до його повноважень. { Пункт 11 доповнено абзацом другим згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 23-р від 08.02.2002 }
 
{ Пункт 12 вилучено на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 31-р від 30.01.2004 }
 
12. Структура, гранична чисельність працівників, штатний розпис і фонд оплати праці працівників відділення затверджуються Головою Комітету.
13. Фінансування відділень здійснюється за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету.
 
Начальник Головного
правового управління О.М.Нагорний


Інші НПА

Ухвала КСУ №2 від 15.04.2015 Про припинення конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянки Сидоренко Олени Сергіївни щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України у взаємозв\'язку з положеннями частин першої, другої статті 55, пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України та положень статті 158, частини другої статті 171-2, частини другої статті 185 цього кодексу Рішення КСУ №15 від 14.11.2001 Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення підпункту 1 пункту 4 Положення про паспортну службу органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (справа щодо прописки) Ухвала КСУ №16 від 15.04.2015 Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням публічного акціонерного товариства Піреус Банк МКБ щодо офіційного тлумачення положень статей 251, 252, другого речення частини четвертої статті 559 Цивільного кодексу України Рішення КСУ №1 від 05.02.2013 У справі за конституційним зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю Ліхтнер Бетон Львів щодо офіційного тлумачення положень частини четвертої статті 58, частини першої статті 64 Закону України Про господарські товариства Закон України ВРУ №555 від 30.06.2015 Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту Закон України ВРУ №556 від 30.06.2015 Про внесення зміни до розділу XXI Прикінцеві та перехідні положення Митного кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту Закон України ВРУ №557 від 30.06.2015 Про внесення зміни до розділу XXI Прикінцеві та перехідні положення Митного кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту Закон України ВРУ №569 від 01.07.2015 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій Закон України ВРУ №570 від 01.07.2015 Про внесення зміни до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників Указ Президент №438 від 19.07.2015 Про звільнення В. Малікова з посади заступника Голови Служби безпеки України