Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 3 ЗУ Про державні лотереї в Україні № 5204-VI від 06.09.2012


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019


Про державні лотереї в Україні
Стаття 3. Принципи проведення лотерей

1. Принцип державної монополії на запровадження лотерей полягає у забороні запровадження та проведення на території України будь-яких лотерей, крім державних, які проводяться операторами лотерей, що одержали право на їх проведення, у порядку, визначеному цим Законом.

2. Принцип добровільності передбачає самостійність і добровільність прийняття гравцем рішення про участь у державній лотереї. Примусова участь у державній лотереї забороняється. До примусових також відносяться ігри, участь у яких є обов’язковою передумовою для набуття гравцями матеріальних або нематеріальних благ чи прав, які не є призами.

3. Принцип гласності передбачає попереднє розігруванню обов’язкове оприлюднення умов проведення державної лотереї та інформації щодо призів (призового (виграшного) фонду), наявність незалежного громадського контролю за розігруванням призів під час проведення розіграшу, а також обов’язкове оприлюднення результатів розіграшів тиражів.

4. Принцип рівності умов участі в державній лотереї передбачає рівність шансів на виграш призу в державну лотерею у гравців, які зробили однакові ставки; обов’язкове застосування механізму розігрування призів на умовах випадковості, незалежно від волі оператора державних лотерей, гравців або інших осіб.

5. Принцип захисту інформації передбачає обов’язковий технологічний і фізичний захист розігрувальних пристроїв і засобів зняття, зберігання, вводу і виводу інформації, пов’язаної з рухом коштів і лотерейних білетів, від несанкціонованого доступу третіх осіб, організацію періодичного контролю за їх справністю.

6. Принцип попередньої оплати ставки передбачає повне і таке, що передує розіграшу, внесення ставки розповсюджувачу державної лотереї. Не дозволяється продаж лотерейних білетів або прийняття ставок у кредит (із розстроченням платежу) або з наступною оплатою, крім оплати ставки кредитними або дебетовими картками чи за допомогою чекових книжок за наявності авторизації платежу.


Стаття 1 2 3 4 5 ...15

Перейти до статті