Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 5 ЗУ Про ЗСУ від 06.12.1991 № 1934-XII


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019


Про Збройні Сили України
Стаття 5. Комплектування Збройних Сил України 

Особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України.

Окремі посади працівників Збройних Сил України можуть комплектуватися громадянами, які проходять альтернативну (невійськову) службу у порядку, визначеному законом.

Громадяни України, які проходять військову службу та службу у військовому резерві у Збройних Силах України, складають військову присягу на вірність Українському народові. Іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону вперше приймаються на військову службу до Збройних Сил України, беруть офіційні зобов’язання неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби. При виконанні обов’язків служби військовослужбовці носять військову форму одягу, їм довічно встановлюється військове звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом.

Трудові відносини працівників Збройних Сил України регулюються законодавством про працю.

Відомості про особовий склад Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, а також про осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали на конфіденційній основі із Силами спеціальних операцій Збройних Сил України, становлять державну таємницю і підлягають захисту відповідно до Закону України "Про державну таємницю".
{ Статтю 5 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 1437-VIII від 07.07.2016 } { Стаття 5 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1127-VII від 17.03.2014; в редакції Закону N 716-VIII від 06.10.2015 }


Стаття 1 ...3 4 5 6 7 ...Прикінцеві положення

Перейти до статті