Укр Рус
< Господарський процесуальний кодекс України

Господарський процесуальний кодекс України
Стаття 2. Порушення справ у господарському судіСт. 2 ГПКУ від 06.11.1991 № 1798-XII
Господарський суд порушує справи за позовними заявами:

 

підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів;

 

державних та інших органів, які звертаються до господарського суду у випадках, передбачених законодавчими актами України;

 

прокурорів, які звертаються до господарського суду в інтересах держави;

 

Рахункової палати, яка звертається до господарського суду в інтересах держави в межах повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

 

Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обгрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до господарського суду прокурор зазначає про це в позовній заяві. Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення представництва інтересів держави в суді, передбачених частиною третьою статті 25 Закону України "Про прокуратуру". Невиконання прокурором вимог щодо надання господарському суду обґрунтування наявності підстав для здійснення представництва інтересів держави в господарському суді має наслідком повернення поданої ним позовної заяви в порядку, встановленому статтею 63 цього Кодексу.

 

Господарський суд порушує справи про банкрутство за письмовою заявою будь-кого з кредиторів, боржника.

 

Господарський суд розглядає справи про оскарження рішень третейських судів та про видачу виконавчих документів на примусове виконання рішень третейських судів, утворених відповідно до Закону України "Про третейські суди".


Стаття 1 2 2-1 3 ...129 

Перейти до статті