Укр Рус

Про господарські товариства
Стаття 53. Перехід частки (її частини) учасника у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю до іншої особиСт. 53 ЗУ Про господарські товариства вiд 19.09.1991 № 1576-XII
Учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства.

Відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки третім особам допускається, якщо інше не встановлено статутом товариства.

Учасники товариства користуються переважним правом купівлі частки учасника пропорційно до розмірів своїх часток, якщо статутом товариства чи домовленістю між учасниками не встановлений інший порядок здійснення цього права. Купівля здійснюється за ціною та на інших умовах, на яких частка пропонувалася для продажу третім особам. Якщо учасники товариства не скористаються своїм переважним правом протягом місяця з дня повідомлення про намір учасника продати частку або протягом іншого строку, встановленого статутом товариства чи домовленістю між його учасниками, частка учасника може бути відчужена третій особі.

Частка учасника товариства з обмеженою відповідальністю може бути відчужена до повної її сплати лише в тій частині, в якій її уже сплачено.

У разі придбання частки учасника самим товариством з обмеженою відповідальністю воно зобов'язане реалізувати її іншим учасникам або третім особам протягом строку, що не перевищує одного року, або зменшити свій статутний капітал відповідно до статті 52 цього Закону. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму у вищому органі проводяться без урахування частки, придбаної товариством.

{ Стаття 53 в редакції Закону N 997-V від 27.04.2007 }


Стаття 2 ...51 52 53 54 55 ...1 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про господарські товариства вiд 19.09.1991 № 1576-XII 

Рекомендовані сторінки

Про господарські товариства Стаття 54. Оплата вартості майна при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю Про господарські товариства Стаття 52. Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю Про господарські товариства Про господарські товариства Стаття 55. Правонаступники (спадкоємці) учасника товариства з обмеженою відповідальністюДодати коментар до ст.53 ЗУ Про господарські товариства вiд 19.09.1991 № 1576-XII