Укр Рус
< Про загальнообов язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві

Про загальнообов язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві
Стаття 14. Нещасний випадок на виробництві та професійне захворюванняСт. 14 ЗУ Про загальнообов язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві від 23.09.1999 № 1105-XIVНещасний випадок - це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров'ю або настала смерть.
 
Перелік обставин, за яких настає страховий випадок, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.
{ Частина друга статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5462-VI від 16.10.2012 }
 
В окремих випадках, за наявності підстав, Фонд соціального страхування від нещасних випадків може визнати страховим нещасний випадок, що стався за обставин, не визначених передбаченим частиною другою цієї статті переліком.
 
До професійного захворювання належить захворювання, що виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов'язаних з роботою.
 
Перелік професійних захворювань за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, затверджується Кабінетом Міністрів України.
{ Частина п'ята статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5462-VI від 16.10.2012 }
 
В окремих випадках Фонд соціального страхування від нещасних випадків може визнати страховим випадком захворювання, не внесене до переліку професійних захворювань, передбаченого частиною п'ятою цієї статті, якщо на момент прийняття рішення медична наука має нові відомості, які дають підстави вважати це захворювання професійним.

Стаття 1 ...12 13 14 15 16 ...55 

Перейти до статті