Укр Рус

Про захист прав споживачів
Стаття 17. Права споживача у сфері торговельного та інших видів обслуговуванняСт. 17 ЗУ Про захист прав споживачів вiд 12.05.1991 № 1023-XII1. За всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

2. Споживач має право на вільний вибір продукції у зручний для нього час з урахуванням режиму роботи продавця .

Продавець зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції.

Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.

3. Продавець зобов'язаний надати споживачеві достовірну і доступну інформацію про найменування, належність та режим роботи свого підприємства.

4. Споживач має право на перевірку якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни продукції, що придбавається , демонстрацію безпечного та правильного її використання. На вимогу споживача продавець зобов'язаний надати йому контрольно-вимірювальні прилади, документи про якість, безпеку, ціну продукції.

У разі коли під час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, продавець зобов'язаний у триденний строк з дня одержання від споживача письмової згоди організувати проведення експертизи продукції. Експертиза проводиться за рахунок продавця . Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов'язаний відшкодувати продавцю витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

5. У разі порушення прав споживача на підприємствах сфери обслуговування продавець і працівники цих підприємств несуть відповідальність, встановлену законом.

Стаття 1 ...15 16 17 18 19 ...Прикінцеві положення 

Перейти до статті
Скачать бесплатно Закон України Про захист прав споживачів вiд 12.05.1991 № 1023-XII 

Рекомендовані сторінки

Про захист прав споживачів Про захист прав споживачів Стаття 18. Визнання недійсними умов договорів, що обмежують права споживача Про захист прав споживачів Стаття 19. Заборона нечесної підприємницької практики Про захист прав споживачів Стаття 10. Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг) Про захист прав споживачів Стаття 16. Відповідальність за шкоду, завдану внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції)Додати коментар до ст.17 ЗУ Про захист прав споживачів вiд 12.05.1991 № 1023-XII