Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 11 ЗУ Про засади функціонування ринку електричної енергії України від 24.10.2013 № 663-VII


Втратив чинність


Про засади функціонування ринку електричної енергії України
Стаття 11. Роздрібний ринок електричної енергії

1. Роздрібний ринок електричної енергії функціонує для задоволення потреб споживачів в електричній енергії.

Суб’єктами роздрібного ринку є споживачі, електропостачальники та електророзподільні підприємства.

Відносини між суб’єктами роздрібного ринку регулюються правилами користування електричною енергією та договорами, укладеними відповідно до закону.

2. На роздрібному ринку електричної енергії продаж електричної енергії споживачам здійснюється незалежними та/або гарантованими електропостачальниками.

3. Кваліфіковані споживачі електричної енергії можуть купувати електричну енергію за договором про постачання електричної енергії у будь-якого незалежного електропостачальника на договірних умовах та за цінами, визначеними за домовленістю сторін, та/або у гарантованого електропостачальника за роздрібними цінами гарантованого електропостачальника.

Зміна кваліфікованим споживачем електропостачальника здійснюється на безоплатній основі у порядку, визначеному правилами користування електричною енергією.

4. Договір про постачання електричної енергії, за яким електропостачальник здійснює продаж електричної енергії кваліфікованому споживачу електричної енергії, крім істотних умов, встановлених законом, має визначати:

1) параметри якості електричної енергії та показники якості послуг з постачання електричної енергії;

2) порядок організації комерційного обліку електричної енергії та надання даних комерційного обліку електричної енергії;

3) порядок подання звернень, претензій, скарг споживача та їх розгляду електропостачальником;

4) умови припинення, пролонгації та розірвання договору, в тому числі в односторонньому порядку, сторонами договору;

5) порядок компенсації вартості небалансів електричної енергії.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, затверджує примірний договір про постачання електричної енергії незалежним електропостачальником і типовий договір про постачання електричної енергії гарантованим електропостачальником, на основі яких відповідні електропостачальники укладають договори про постачання електричної енергії на роздрібному ринку.

5. Договір про постачання електричної енергії, що укладається гарантованим електропостачальником із споживачами електричної енергії, є публічним.

6. Розподіл електричної енергії здійснюється електророзподільними підприємствами на підставі договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії.

7. Гарантовані електропостачальники та електророзподільні підприємства не мають права здійснювати обмеження режиму споживання електричної енергії споживачів, які прострочили виконання своїх грошових зобов’язань з оплати за електричну енергію за відповідним договором про постачання електричної енергії, щодо яких Кабінетом Міністрів України або органом, уповноваженим ним, надано гарантованому електропостачальнику забезпечення виконання державою грошових зобов’язань споживачів з оплати електричної енергії та на строк дії такого забезпечення виконання грошових зобов’язань.

Стаття 1 ...9 10 11 12 13 ...31

Перейти до статті