Ст. 159 КТМУ від 23.05.1995 № 176/95-ВР
Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
Кодекс торговельного мореплавства України
Стаття 159. Перешкоди щодо заходу в порт
Якщо внаслідок заборони властей, стихійних явищ або інших причин, не залежних від перевізника, судно не може зайти в порт призначення, перевізник зобов'язаний негайно повідомити про це відправника. Якщо протягом розумного терміну з моменту відправки повідомлення не надійде розпорядження відправника про те, як обійтися з вантажем, капітан вправі вивантажити вантаж в одному з найближчих портів за власним розсудом або повернути цей багаж у порт відправлення, зважаючи на те, що, на думку капітана, є більш вигідним для відправника.
Якщо для перевезення вантажу було надано не все судно, капітан повинен вивантажити вантаж, що не може бути доставлений у порт призначення, в іншому порту згідно з розпорядженням відправника. У разі неодержання такого розпорядження протягом трьох діб з моменту відправлення повідомлення капітан вправі вивантажити вантаж в одному з найближчих портів за власним розсудом, повідомивши про це відправника. Капітан вправі зробити те ж саме і в тому випадку, коли розпорядження відправника неможливо виконати без збитку для власників інших вантажів, що знаходяться на судні.
Відправник зобов'язаний відшкодувати перевізнику всі витрати, пов'язані з очікуванням розпорядження відправника протягом розумного терміну, а також всі витрати щодо вантажу і сплатити фрахт пропорційно фактичній дальності перевезення вантажу.
Читати ще раз
Кодекс торговельного мореплавства України Стаття 148. Сталійний час Кодекс торговельного мореплавства України Стаття 343. Термін для заяви Кодекс торговельного мореплавства України Стаття 237. Розірвання договору буксировласником Кодекс торговельного мореплавства України Стаття 211. Відповідальність фрахтувальника Кодекс торговельного мореплавства України Стаття 184. Поняття договору морського перевезення пасажира