Ст. 241 КПКУ від 13.04.2012 № 4651-VI
Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
Почніть консультацію з юристом онлайн
Кримінально-процесуальний кодекс України 2012
Стаття 241. Освідування особи
1. Слідчий, прокурор здійснює освідування підозрюваного, свідка чи потерпілого для виявлення на їхньому тілі слідів кримінального правопорушення або особливих прикмет, якщо для цього не потрібно проводити судово-медичну експертизу.
2. Освідування здійснюється на підставі постанови прокурора та, за необхідності, за участю судово-медичного експерта або лікаря. Освідування, яке супроводжується оголенням освідуваної особи, здійснюється особами тієї ж статі, за винятком його проведення лікарем і за згодою особи, яка освідується. Слідчий, прокурор не вправі бути присутнім при освідуванні особи іншої статі, коли це пов’язано з необхідністю оголювати особу, що підлягає освідуванню.
3. Перед початком освідування особі, яка підлягає освідуванню, пред’являється постанова прокурора. Після цього особі пропонується добровільно пройти освідування, а в разі її відмови освідування проводиться примусово.
4. При освідуванні не допускаються дії, які принижують честь і гідність особи або небезпечні для її здоров’я. За необхідності здійснюється фіксування наявності чи відсутності на тілі особи, яка підлягає освідуванню, слідів кримінального правопорушення або особливих прикмет шляхом фотографування, відеозапису чи інших технічних засобів. Зображення, демонстрація яких може розглядатись як образлива для освідуваної особи, зберігаються в опечатаному вигляді і можуть надаватися лише суду під час судового розгляду.
5. Про проведення освідування складається протокол згідно з вимогами цього Кодексу. Особі, освідування якої проводилося примусово, надається копія протоколу освідування.
Почніть консультацію з юристом онлайн
Читати ще раз
Кримінально-процесуальний кодекс України 2012 Стаття 501. Ухвали суду в кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів виховного характеру Кримінально-процесуальний кодекс України 2012 Стаття 409. Підстави для скасування або зміни судового рішення судом апеляційної інстанції Кримінально-процесуальний кодекс України 2012 Стаття 223. Вимоги до проведення слідчих (розшукових) дій Кримінально-процесуальний кодекс України 2012 Стаття 175. Виконання ухвали про арешт майна