Ст. 43 ЗУ Про пенсійне забезпечення вiд 05.11.1991 № 1788-XII
Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
Почніть консультацію з юристом онлайн
Про пенсійне забезпечення
Стаття 43. Стаж роботи годувальника, який дає право на пенсію
Сім'ї годувальника, який помер внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, а також сім'ї померлого пенсіонера пенсія призначається незалежно від стажу роботи годувальника. Пенсія в разі втрати годувальника, який помер внаслідок загального захворювання чи каліцтва, не пов'язаного з роботою, призначається, якщо годувальник на день смерті мав стаж, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності .
Сім'ям вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, аспірантів, клінічних ординаторів, докторантів, які не працювали до вступу в навчальний заклад, на курси, в аспірантуру чи клінічну ординатуру, пенсії призначаються відповідно на тих самих підставах, що і пенсії по інвалідності цим учням, студентам, аспірантам і клінічним ординаторам .
Сім'ям громадян України - переселенців з інших держав, якщо годувальник не працював в Україні, пенсії призначаються:
а) тим, хто одержував в інших державах пенсію в разі втрати годувальника, - незалежно від стажу роботи годувальника;
б) тим, хто не одержував пенсії, - за умови, якщо годувальник за віком на день припинення роботи мав відповідний стаж , а в разі смерті його внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання - незалежно від стажу роботи годувальника.
Почніть консультацію з юристом онлайн
Читати ще раз
Повітряний кодекс України Стаття 102. Обслуговування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями (осіб з інвалідністю) Семейный кодекс Украины Статья 137. Оспаривание отцовства после смерти лица, записанного отцом ребенка Про пенсійне забезпечення Стаття 63. Умови зарахування до стажу роботи іноземним громадянам часу роботи за межами України Налоговый кодекс Украины Статья 59. Налоговое требованиеРекомендовані сторінки
Про пенсійне забезпечення Стаття 52. Працівники, які мають право на пенсію за вислугу років