Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 14 ЗУ Про зовнішню трудову міграцію від 05.11.2015 № 761-VIII


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019


Про зовнішню трудову міграцію
Стаття 14. Реінтеграція в суспільство трудових мігрантів

1. Держава сприяє реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їхніх сімей шляхом здійснення комплексу соціальних, правових, економічних та інших заходів, передбачених законодавством.

 

2. Відповідальним за реінтеграцію трудових мігрантів є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, зайнятості населення та трудової міграції.

 

3. Центральні та місцеві органи виконавчої влади у межах своїх повноважень сприяють реінтеграції трудових мігрантів, які виявили намір повернутися або повернулися в Україну.

 

4. Для надання трудовим мігрантам можливості ознайомитися до їх повернення з держави перебування з умовами повернення на запит заінтересованої особи надається інформація про:

 

1) можливості та умови працевлаштування в Україні;

 

2) допомогу, що надається для економічної реінтеграції;

 

3) збереження прав, набутих за кордоном у сфері соціального забезпечення;

 

4) загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

 

5) заходи, яких необхідно вжити для полегшення пошуку житла;

 

6) встановлення еквівалентності професійних кваліфікацій, отриманих за кордоном, а також про будь-які іспити, які необхідно скласти для забезпечення їх офіційного визнання;

 

7) встановлення еквівалентності освітніх кваліфікацій для надання дітям трудових мігрантів можливості бути прийнятими до школи в той самий клас, який вони відвідували в державі перебування.


Стаття 1 ...12 13 14 15 16 ...Прикінцеві положення

Перейти до статті